Aktuality

KRÁSNÝ SVĚT - VÝSTAVA DĚTÍ ZE ZÁKLADNÍ ŠKOLY

Výstava dětiZákladní škola Velká Bíteš ve spolupráci s IC a KK připravili

výtvarnou výstavu prací žáků ze základní školy s názvem KRÁSNÝ SVĚT.

Velké množství výtvarných prací dětí bude k vidění od 17. - 27. května 2022 ve Výstavní síni Klubu kultury na Masarykově nám. 5

Pro návštěvníky výstavy bude otevřeno v pracovní dny: 8:00 - 15:30 hod.

Slavnostní vernisáž s vystoupením dětí proběhne v pondělí 16. května v 16:00 hod.

Přijďte se podívat a potěšit, jak naše děti dokáží vidět a hlavně ztvárnit "krásný svět", který vidí kolem sebe. Zaručujeme, že se budete mít na co dívat!

Krásný svět výstava obr

 

 

 

ZÁBAVNÁ SHOW PETRA JABLONSKÉHO A NIKOLY VOTRUBOVÉ

DSC 0711„JAK SE DĚLÁ ŠOUBYZNYS" PETRA JABLONSKÉHO A NIKOLY VOTRUBOVÉ

Ve čtvrtek 5. května se v kulturním domě uskutečnila zábavná show s českým imitátorem, bavičem a hercem Petrem Jablonským a začínající zpěvačkou Nikolou Votrubovou, která po úspěšném umístění mezi nejzářivějšími pěveckými talenty v Superstar 2021 vstupuje do šoubyznysu.

Kdo jiný by Nikolu lépe provedl světem záře reflektorů, než právě zkušený Petr Jablonský, v jehož repertoáru se nachází tolik hvězd a legend pěvecké i herecké scény. Celebrity v Petrově podání hravě poradili křehké a nezkušené zpěvačce, která byla hozena do vod zábavního průmyslu, jak využít svých předností a bránit se nástrahám popularity, čeho se vyvarovat, na koho či na co si dát pozor a jak zazářit v různých profesních disciplínách.

DSC 0738_2V zábavné show plné převleků, písní, dialogů a scének jsme v Petrově podání mohli vidět např. prezidenta Miloše Zemana, Andreje Babiše, Jiřího Krampola, Felixe Holzmanna, Luďka Sobotu, Halinu Pawlowskou a také Karla Gotta. Sálem kulturního domu zazněly v podání Nikoly také české i zahraniční písně. Nakonec „přišel z nebe" osobně na návštěvu i Karel Gott. Společně s Nikolou si pak zazpívali duet „Zvonky štěstí".

Pro návštěvníky to byl určitě příjemně strávený kulturní večer s milými lidmi.

 

Silvie Kotačková, Informační centrum a Klub kultury

DSC 0698

DSC 0725_2

DSC 0706_2

DSC 0763_2

UZAVÍRKA ULICE K MLÝNŮM

K MlýnůmVážení občané,

dovolujeme si vás upozornit, že od středy 11. května do pátku 13. května bude z důvodu opravy povrchu komunikace uzavřena ulice K Mlýnům ve Velké Bíteši.

Objízdná trasa je možná, ale pouze v nutných případech - přes areál společnosti BIKOS spol. s r.o.

Děkujeme všem za pochopení a spolupráci.

 

 Město Velká Bíteš

 

PODĚKOVÁNÍ ZA BÍTEŠSKÝ ČARODĚJNICKÝ PODVEČER

DSC 3950Informační centrum a Klub kultury ve spolupráci s Kynologickým klubem, Sborem dobrovolných hasičů Velká Bíteš a maminkami z Mateřského centra Bítešáček uspořádalo v areálu Kynologického klubu u Cihelny ve Velké Bíteši v sobotu 30. dubna Bítešský čarodějnický podvečer.

Se svou kapelou ZAHRADA hrál k poslechu i tanci po celý podvečer Vlasta Zahrádka. Pro děti si maminky z Mateřského centra připravily čarodějné zábavné soutěže – děti skákaly v pytli, vařily lektvar, létaly na koštěti atd.

Dětmi byl také plně využit nový skákací hrad, který jsme pro městské akce zakoupili.

Děti, které přišly v maskách, a to v hojném počtu byly zařazeny do slosování o nejoriginálnější čarodějnici/čaroděje 2022. Vylosovanou čarodějnicí se stala Eliška Břendová, která obdržela poukázku do hračkárny a koláč, který speciálně pro tuto akci upekla a věnovala pekárna z Jindřichova.

Kynologický klub si pro návštěvníky připravil ukázku výcviku psů. Nechybělo také opékání špekáčků, cukrová vata, koktejl bar, živáňská pečeně a několik druhů steaků.

DSC 3968Vrcholem večera bylo zapálení vatry s velkou čarodějnicí, kterou vytvořily a ozdobily maminky s dětmi v Mateřském centru Bítešáček.
Celý den bylo krásné jarní počasí a tuto vydařenou akci navštívilo přes 600 návštěvníků.

Velké poděkování patří maminkám z Mateřského centra Bítešášek, Sboru dobrovolných hasičů Velká Bíteš, Kynologickému klubu, Řemeslné pekárně Jindřichov, restauraci Naše Bítešská za občerstvení a také firmě KALA TRANS s.r.o. za zapůjčení nákladního vozidla coby pódia pro kapelu Zahrada.

 

Silvie Kotačková, Informační centrum a Klub kultury
Foto: Otto Hasoň
 
 
DSC 3944 DSC 3915_copy
DSC 3947
DSC 3916

VÝSLEDKY GRAND PRIX V KULTURISTICE

Kulturistika-vítězV sobotu 30. 4. 2022 se ve Velké Bíteši uskutečnila tradiční GRAND PRIX V KULTURISTICE.

Soutěžilo se v kategoriích kulturistiky (mužů a masters), klasické kulturistiky, physique (juniorů a mužů), classic physique, bodyfitness, wellness fitness a bikiny fitness (juniorek, žen a masters), fitness (dětí, dorostenců a dorostenek).

Na soutěž se přihlásilo 84 závodníků, na pódium nakonec nastoupilo 82 soutěžících.

HASIČI DOSTALI NOVOU DODÁVKU

Hasiči autoDnes 4. 5. 2022 byl předán jednotce Sboru dobrovolných hasičů ve Velké Bíteši nový dopravní automobil Mercedes-Benz Sprinter.

Požehnání a slavnostní uvedení automobilu do provozu proběhne 26. června 2022 na závěr Poutní mše svaté, která se bude konat v kostele sv. Jana Křtitele od 9:30 hod.

 

 

ČARODĚJNICKÝ PODVEČER - DĚTSKÝ PROGRAM

čarodky2Bítešský čarodějnický podvečer jsme pro děti zpestřili zábavnými soutěžemi - děti skákaly v pytli, vařily lektvar, létaly na koštěti apod. 

Děti, které přišly v maskách (a že jich bylo hodně!), byly zařazeny do slosování o nejoriginálnější čarodějnici/čaroděje 2022.
Vylosovanou čarodějnicí se stala Eliška Břendová, která od nás obdržela poukázku do hračkárny a koláč, který speciálně pro tuto akci upekla a věnovala pekárna z Jindřichova.

Vrcholem večera bylo zapálení vatry s čarodějnicí, kterou jsme s dětmi tvořili a zdobili v MC Bítešáček.

 

Za Mateřské centrum Kateřina a Lucie Kinclovi