Aktuality

SVATOMARTINSKÝ PRŮVOD SVĚTÝLEK

20191110 172330Jestli dobře počítám, letošní Svatomartinský průvod světýlek byl devátý, který jsme organizovali. Letos to bylo náročné, proto mé velké poděkování patří Josefovi Jelínkovi a Jirkovi Dohnalovi (KK), Honzovi Hotárkovi (TS Velká Bíteš) a Katce Koubkové, bez nich by to letos snad ani nešlo.
Dále děkujeme První Brněnské strojírně za finanční dar, městu Velká Bíteš, Klubu kultury, Městské policii Velká Bíteš, Technickým službám, Dobrovolným hasičům, Restauraci Naše bítešská, panu Janečkovi, Sedlákovým, Farnosti Velká Bíteš a Kolpingově rodině.

BÍTEŠSKÁ AKADEMIE - NORSKO OČIMA MLADÝCH ČECHŮ

the-fjord-483189 1280Kolpingova rodina Velká Bíteš a KDU-ČSL Vás zvou na Bítešskou akademii, která se uskuteční 8. prosince 2019 v 18.00 hodin na ZUŠ ve Velké Bíteši.

Bítešáci Lukáš Kratochvíla a Eliška Brázdilová absolvovali studijní pobyt v Norsku. Přijďte si poslechnout, jak vypadá Norsko očima mladých Čechů a seznámit se prostřednictvím fotek s krásami této severské země.

VÝSTAVA BETLÉMY A KOSTELY

bremen-christmas-market-1086683 1280Art Periscope ve spolupráci s obcí Předklášteří Vás srdečně zve na výstavu BETLÉMY A KOSTELY. Výstava se uskuteční v prostorách OÚ v termínu od 7. do 15. prosince 2019. Dvanáct betlémů z okolních kostelů bude doplněno o díla výtvarníků, která znázorňují, mimo biblický příběh, i symboly kostelů. Poděkování za zapůjčení těchto skvostných exemplářů patří farnostem Tišnov, Předklášteří, Deblín, Křoví, Dolní Loučky, Čebín, Lomnice, Unín, Kuřimská Nová Ves, Nebovidy, dále Domovu sv. Alžběty Žernůvka a za betlém z kaple v Horních Loučkách. Výstavu zahájí v sobotu 7. 12. neobvyklá návštěva z nebes a v hudebním vystoupení se představí skupina ORBA s pořadem Vlaštovky koledují. Derniéru v neděli 15. 12. oživí vystoupení Jiřího Helána s jeho hosty a bude vyhodnocena soutěž dětských výtvarných prací.

ADVENT A VÁNOCE V BÍTEŠSKÉM KOSTELE

christmas-3688154 1280Nejkrásnější svátky v roce proběhnou ve Velké Bíteši ve znamení koled, oslav a krásných setkání. Přijťe si do kostela sv. Jana Křtitele pro betlémské světlo, podívat se na jesličky, nebo jen tak nasát vánoční atmosféru, která na Vás dýchne ze všech koutů kostela.

Podrobný program bohoslužeb v plakátku.

ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU

2086Nenechte si ujít slavnostní ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU,  které proběhne 1. prosince 2019 od 17 hodin na Masarykově náměstí ve Velké Bíteši.

Vystoupí děti z mateřských škol z Velké Bíteše a žáci ze ZUŠ Velká Bíteš.

BÍTEŠSKÉ TRHY VE VELKÉ BÍTEŠI

trhyZveme Vás na BÍTEŠSKÉ TRHY, které se uskuteční ve středu 4. prosince od 8.00 do 16.00 hodin. Těšit se můžete na farmářské i řemeslné stánky.

Stánky budou umístěny ve středové části Masarykova náměstí ve Velké Bíteši.

PŘEDVÁNOČNÍ OLOMOUC

olomouc-1705628 1280Informační centrum a Klub kultury ve Velké Bíteši pořádá v úterý 10. prosince ZÁJEZD DO OLOMOUCE. Odjezd autobusu z Masarykova náměstí od Radnice je v 8.00 hodin.
Po příjezdu do Olomouce nás čeká od 10.00 do 11.30 hodin prohlídka staré části města s průvodkyní, poté bude následovat návštěva Vánočních trhů. Příjezd do Velké Bíteše se očekává mezi 17.00 a 18.00 hodinou.

Cena zájezdu činí 250 Kč. Přihlášky a platba na Klubu kultury, tel. č. 607 007 620. Počet míst je omezený.

Informační centrum a Klub kultury