Aktuality

PROSBA O SOUČINNOST

pomocVedení města se snaží vytvořit databázi kontaktů těch, co v současné výjimečné situaci potřebují pomoc, a naopak i těch, co jsou ochotní pomáhat. Na základě toho vytváříme tzv. seznam dobrovolníků.

V případě zájmu, a samozřejmě i s jakýmkoliv jiným dotazem, se obracejte na níže uvedené kontakty:
Alena Malá
tel. č.: 702 224 023
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sdělení generálního ředitele PBS Velká Bíteš 23. 3. 2020

GŘ PBS_koronavirus_ZpravodajVážení spoluobčané,

dovolte, abych vás informoval o aktuální situaci v PBS v souvislosti se šířením koronaviru
SARS-CoV-2. PBS patří mezi významné zaměstnavatele v našem regionu. Uvědomuji si proto i velkou míru zodpovědnosti, kterou máme vůči mnohým z vás a vašim rodinám.

Úřední hodiny Městského úřadu ve Velké Bíteši od 24.3.2020

radnice 2013_web_02V souvislosti s nouzovým stavem, vyhlášeným Vládou České republiky, omezuje Městský úřad Velká Bíteš s účinností od 24.03.2020 do odvolání rozsah úředních hodin takto.

Městský úřad Velká Bíteš bude pro veřejnost uzavřen s výjimkou podatelny, která bude otevřena následovně:

Pondělí 09:00 – 11:00 hodin

Středa 14:00 – 16:00 hodin

POMOC V OBDOBÍ NOUZOVÉHO STAVU - zásobování obyvatel a organizací města ochrannými prostředky /stav k 23.3.2020/

Bez názvu_copyPro zabezpečení obyvatel a organizací města ochrannými prostředky byla městem Velká Bíteš přijata tato opatření.

- 18.3.2020 město obdrželo od společnosti STERIS AST CZ s.r.o., Průmyslová zóna Košíkov 80, Velká Bíteš dar, sestávající z 10.000 ks ochranných roušek a 120 ks speciálně upravených roušek, následně byl proveden jejich závoz do Polikliniky Velká Bíteš pro potřeby zaměstnanců a lékařů polikliniky a personálu domova důchodců, městské policie, zásahové jednotky SDH, pracovníků městského úřadu a České pošty s.p.

Otevírací doba pro seniory se znovu mění

nakupVláda znovu změnila čas vyhrazený pro nakupování lidem od 65 let. Ke změně dojde od středy 25.3.2020.

V obchodech s prodejní plochou víc než 500 metrů čtverečních – což jsou hlavně supermarkety a hypermarkety – bude pro seniory vyhrazená doba od 8 do 10 hodin dopoledne. „Ti, kteří jedou ráno z nebo do práce, si stihnout nakoupit mezi sedmou a osmou". 

UKLIĎME VELKOU BÍTEŠ - ZRUŠENO !!!

2125Vzhledem k aktuální situaci v České republice, týkající se onemocnění COVID-19, musí být akce „Ukliďme Velkou Bíteš" konaná 4. 4. 2020 k naší velké lítosti zrušena. Aktuální informace naleznete na facebookové stránce Ukliďme Velkou Bíteš.

                                                                                         Magda Holíková

OMEZENÍ PROVOZU NA POLIKLINICE VELKÁ BÍTEŠ

zdravotnictvíOd 16. 3. 2020 je provoz na Poliklinice omezen. Prosíme všechny zvážit nutnost návštěvy lékaře. Ošetřují se zejména akutní stavy, ostatní pacienti pouze po telefonickém objednání a konzultaci.

Provoz většiny ordinací je omezen na dopolední hodiny. Pokud se ordinuje i v odpoledních hodinách, tak do 16.00 hodin. Protože se situace stále mění, prosíme občany, aby sledovali naše stránky, které se stále aktualizují. Je to www.poliklinikabites.cz, v odkazu ambulance je provoz jednotlivých ordinací. Informace také podáváme na tel. 566 503 661.