Aktuality

SUPERMARKET LIDL OTEVŘEN

Lidl outside_kávaBítešský sen o supermarketu se stal skutečností. V pondělí 30. ledna 2023 se v 7 hodin ráno na Vlkovské ulici ve Velké Bíteši otevřel první supermarket Lidl.

Společně s ředitelem Městského muzea Ivo Křížem jsme byli u toho. Fotodokumentace otevření i nových obchodních prostor bude založena na upomínku v muzejním fotoarchivu.

EDVARD BENEŠ - 27. 2.

Edvard Beneš_wikipedieMěstské muzeum Velká Bíteš si pro zájemce připravilo volné pokračování loňské podzimní přednášky na téma Mnichovská dohoda.

PŘEDNÁŠKA PhDr. STANISLAVA BALÍKA - Edvard Beneš

v pondělí 27. února 2023 v 17 hodin ve Výstavním sále muzea.

Ve své přednášce se PhDr. Balík zaměří zejména na jeho působení v druhém československém odboji a pokusí se vysvětlit příčiny porážky demokracie v Československu.

JAPONSKO - MANŽELÉ MÁROVI - 1. 2.

kimono-1822520 640Městské muzeum Velká Bíteš společně s Městskou knihovnou zve na 

CESTOPISNOU PŘEDNÁŠKU MANŽELŮ MÁROVÝCH - JAPONSKO,

která se uskuteční ve středu 1. února 2023 od 17 hod v muzeu.

SEMÍNKAŘENÍ V KNIHOVNĚ

seedlings-3448883 640Přijďte si pro osivo z bítešské semínkárny! Začínáme od února.

„Podpořte i vy biodiverzitu ve svých zahrádkách svobodným sdílením osiva." Semínkovny jsou místa, kde můžou pěstitelé zdarma sdílet lokální osivo, podporovat semenaření a udržitelné zemědělství.

V podstatě fungují jako takové knihovny, semínka si vyberete, vypěstujete a z úrody malou část semínek zase vrátíte, aby z nich mohl mít radost někdo jiný. Neurodilo se? Nevadí, můžete přispět semínky jinými.

STYLISTICKÝ WORKSHOP S D. BERANOVOU - 26. 1.

Beranová workshop_002_ořezPřijměte pozvání na workshop v oblasti stylu oblékání a vizáže, na kterém načerpáte mnoho inspirace, tipů i osobních rad.

Městská knihovna Velká Bíteš pořádá STYLISTICKÝ WORKSHOP S DANOU BERANOVOU,

ve čtvrtek 26. ledna 2023 v 16:30 hod.

MAGICKÉ SPOJENÍ KLARINETU, KLAVÍRU A KONTRABASU - 7. 2.

clarinet-86157 640Je mi milou povinností vás pozvat na další koncert našeho bítešského půlkruhu, který se odehraje

v úterý 7. února 2023 v 19 hod v Kulturním domě ve Velké Bíteši.

Tentokráte máme připravené lehce netradiční trio – klarinet, kontrabas a klavír. Velmi se na tento koncert těším a věřím, že se sejdeme v hojném počtu. Bude nám hrát Anna Paulová na klarinet, Indi Stivín na kontrabas a Matouš Zukal na klavír. Pojďme si jednotlivé členy krátce představit.

ALINDE QUINTET – SKVĚLÁ VOLBA

Alinde quintetLednový koncert Bítešského hudebního půlkruhu je za námi. Společně s umělci jsme úspěšně přežili termín pátek 13. i prezidentské volby, které se konaly ve stejném čase vedle za stěnou. Občas to trochu „drhlo", ale na druhou stranu, kdy se vám poštěstí, aby vás při volbě hlavy státu doprovázelo dechové kvinteto? Doufejme, že nás nikdo nenařkne z ovlivňování voličů. Co kdyby se někdo pod vlivem hudby rozhodl dát hlas poněkud „kultivovanějšímu" kandidátovi, než měl původně v úmyslu?