Výlety s dětmi

Nabízíme tipy, kam je možné zajít s dětmi - na procházku, na výlet, za zvířátky i za zábavou. 

ORANŽOVÉ HŘIŠTĚ

oranžové hřištěNedaleko od centra města (asi 500 m) najdeme nejbližší dětské hřiště, je to v blízkosti sokolovny na místě bývalého parku.

Tzv. Oranžové hřiště bylo v roce 2022 renovováno (především kvůli bezpečnosti). Původní realizace byla provedena za pomoci projektu financovaný skupinou ČEZ.

Dětem do 10 let nabízí hřiště dětské prolézačky, lanovou dráhu, pirátskou loď a mnoho dalších moderních hracích prvků a také stín stromů.

Kde hřiště najdete? Ulice Tyršova, vedle sokolovny

SPORTOVNÍ HŘIŠTĚ NA UL. SADOVÁ

hřiště u_školy_Sadová

Hřiště za budovou 2. stupně Základní školy je od 2. dubna 2024  OTEVŘENO PRO VEŘEJNOST.

Sportovní povrch je určen k provozování míčových her – malá kopaná, volejbal, nohejbal, tenis, basketbal, florbal, badminton.

WORKOUTOVÉ HŘIŠTĚ

workoutové hřiště_Petr_Lerch2022V srpnu 2022 bylo otevřeno nové venkovní FITNESS HŘIŠTĚ na ulici Družstevní.

Tato hřiště se aktuálně objevují na mnoha místech, bývají nazvána také jako WORKOUTOVÉ HŘIŠTĚ, VENKOVNÍ POSILOVNA nebo WORKOUT POSILOVNA.

 Foto: Petr Lerch, 2022

Jedná se o soustavu bradel, hrazd, lavic, žebřin a žebříků na provádění cviků využívající především váhy vlastního těla. Takové cvičení rozvíjí fyzickou zdatnost, obratnost, koordinaci pohybu, rychlost, sílu a vytrvalost.

Pokud vás toto cvičení zajímá, můžete najít informace pod názvem "kalisthenika". Informace najdete také nalepené přímo na cvičebních prvcích.

VÍCEÚČELOVÉ HŘIŠTĚ U STADIONU, Velká Bíteš

víceúčelové hřištěV říjnu roku 2022 bylo ve Velké Bíteši dokončeno víceúčelové hřiště v ulici U Stadionu.

Hřiště je určeno k provozování míčových her, jako je např. malá kopaná, volejbal, nohejbal, tenis, basketbal, florbal a dále badminton.

JINDŘICHOV U VELKÉ BÍTEŠE

Jindřichov hřiště2_upravaNa krátký výlet s dětmi se vydejte do Jindřichova - 3,5 km od Velké Bíteše (směr Velké Meziříčí, Jihlava)

• z Jihlavské ulice odbočíme vlevo do Rajhradské a pokračujeme stále rovně po silnici až do Jindřichova
• vede tam cyklotrasa č. 5181

 

DĚTSKÉ HŘIŠTĚ
Hned na začátku obce po pravé straně je odbočka k firmě Labara, je tu velké parkoviště, tenisové hřiště a poměrně nové, prostorné dětské hřiště. Také tu najdete Řemeslnou pekárnu Jindřichov.

PAMÁTNÍK POSLEDNÍHO VLKA U JINOŠOVA – 6 km

Památník posledního_vlka_Jindřichov_mapy.cz_DanaProstý kámen s nápisem VLK 1861 je památníkem na posledního zastřeleného vlka na Jinošovsku a nejspíše také na Vysočině.

Najdeme jej, pokud se vydáme po červené turistické značce z Velké Bíteše směrem na Jindřichov a dále Jindřichovskou oborou kolem přírodní památky Olšoveček směrem na Jinošov.

RANČ POD JASANY (5 km)

Ranč pod_Jasany_dětiRodinný ranč se nachází ve Vlkově u Velké Bíteše.V místě je i hospůdka s teplým jídlem a obchod.

Ranč nabízí možnost jízdy na koni a zejména pro děti jízdy na hodných ponících. 
Leží přímo na hypostezce, cyklostezce a turistické stezce do nádherného údolí Bílého potoka.

Je to selský rodinný statek, typická zemědělská usedlost s dvěma uzavřenými dvory, stodolou, stájemi. Chovají tady čistokrevné westernové koně plemene paint horse.