Výlety s dětmi

Nabízíme tipy, kam je možné zajít s dětmi - na procházku, na výlet, za zvířátky i za zábavou. 

ORANŽOVÉ HŘIŠTĚ

oranžové hřištěNedaleko od centra města (asi 500 m) najdeme nejbližší dětské hřiště, je to v blízkosti sokolovny na místě bývalého parku. Tzv. Oranžové hřiště bylo v roce 2022 renovováno (především kvůli bezpečnosti). Původní realizace byla provedena za pomoci projektu financovaný skupinou ČEZ.

Dětem do 10 let nabízí hřiště dětské prolézačky, lanovou dráhu, pirátskou loď a mnoho dalších moderních hracích prvků a také stín stromů.

Kde hřiště najdete? Ulice Tyršova, vedle sokolovny

VÍCEÚČELOVÉ HŘIŠTĚ U STADIONU, Velká Bíteš

víceúčelové hřištěV říjnu roku 2022 bylo ve Velké Bíteši dokončeno víceúčelové hřiště v ulici U Stadionu.

Hřiště je určeno k provozování míčových her, jako je např. malá kopaná, volejbal, nohejbal, tenis, basketbal, florbal a dále badminton.

LUČNÍ BAR Lesního klubu Pecka (0,5 km)

Lesní klub_Pecka

Tip na netradiční možnost osvěžení během procházky či výletu ve Velké Bíteši.

Lesní klub Pecka si připravil pro kolemjdoucí Luční bar, který je umístěný přímo na budově lesního klubu a najdete zde vychlazené pivo, pitíčka, kapsičky a sladkosti pro děti.

Je zde také obyčejná voda na doplnění vaší lahve, nebo si ji můžete dát do kelímku, které jsou zde také k dispozici. Posedět můžete na lavičce, nebo si můžete zapůjčit deku.

RANČ POD JASANY (5 km)

Ranč pod_Jasany_dětiRodinný ranč se nachází ve Vlkově u Velké Bíteše.V místě je i hospůdka s teplým jídlem a obchod.

Ranč nabízí možnost jízdy na koni a zejména pro děti jízdy na hodných ponících. 
Leží přímo na hypostezce, cyklostezce a turistické stezce do nádherného údolí Bílého potoka.

Je to selský rodinný statek, typická zemědělská usedlost s dvěma uzavřenými dvory, stodolou, stájemi. Chovají tady čistokrevné westernové koně plemene paint horse.

JINOŠOVSKÁ OBORA (9 km)

fallow-deer-4381666 640_1Hezkým výletem či procházkou s dětmi může být návštěva volně přístupné obory v Jinošově u Náměště nad Oslavou.

- obora je otevřená a volně přístupná od 9 - 17 hod každý den
- kočárky a pejsci na vodítku tam mohou taky

Po cestičkách se můžete procházet mezi staletými duby, modříny a lípami. Tento bývalý zámecký park ukrývá i drobné stavby. Celkem jsou zde 3 altány: jeden je zasvěcen Silvanovi, bohu lesa, druhý Dianě, bohyni lovu, a třetí Apollónovi.

RANČ V ZÁLESNÉ ZHOŘI (8 km)

Ranč Zálesná_Zhoř_logoNa Ranči v Zálesné Zhoři nedaleko Velké Bíteše je pro děti přichystán jedinečný zážitek při  svezení na spolehlivých a klidných koních.
Děti si mohou poníka vyčistit a pomoct při sedlání. Na jízdárně si mohou vyzkoušet jednoduché westernové překážky.

Výcvik a svezení dětí je nutné objednat předem.

Minigolf v Náměšti nad Oslavou (11 km)

minigolf náměšť_upravenáMinigolf v Náměšti nad Oslavou nabízí 18 profesionálních minigolfových drah, které jsou vhodné pro dospělé i děti.

V blízkosti hřiště se nachází dětské hřiště a Restaurace Na statku, kde si po hře můžete dát něco dobrého k jídlu i pití.

Na ploše, která přímo sousedí se zámeckou oborou, bylo nainstalováno 18 drah (6,25 m dlouhých) ve variantách, které jsou zajímavé pro všechny typy hráčů.