Bítešský hudební půlkruh

Bítešský hudební půlkruh je občanské sdružení, které si vytklo za cíl zpřístupnit obyvatelům regionu Velkobítešska krásnou, chcete-li „vážnou“ hudbu. Od roku 1997 pořádáme každou sezónu minimálně osm koncertů interpretů špičkové úrovně.

Bítešský hudební půlkruh svým vznikem zaplňuje předešlé vakuum v oblasti vážné hudby na Velkobítešsku. Milovníci tohoto žánru byli odkázáni na koncerty v Brně, Praze či dalších městech.

Dramaturgie jednotlivých sezón nabízí posluchačům žánrovou i interpretační pestrost. Chceme, aby si na své přišli houslisté, klavíristé, milovníci dechových nástrojů, sólového i sborového zpěvu, ale měli jsme už příležitost slyšet sólově  i harfu, kontrabas, fagot, cimbál či xylofon. Účinkující patří mezi špičku nejen v republice, ale i evropskou a světovou. Například Guarneri trio, Smetanovo trio, České trio, Janáčkovo kvarteto, Wihanovo kvarteto, Pavel Šporcl, Štěpán Rak, František Novotný, Ondřej Havelka, Serguei Milstein - Francie, Markus Nyikos - Švýcarsko, Hana Kotková - Švýcarsko, několikrát u nás vystoupili i Radovan Lukavský, Alfred Strejček a Jitka Molavcová.

Velkou prioritou jsou pro nás mladí posluchači, proto úzce spolupracujeme se Základní uměleckou školou.

Předseda:

 • Otto Hasoň

Výbor:

 • Josef Hájek
 • Michaela Hanzelková
 • Otto Hasoň
 • Marika Kašparová
 • Radovan Kundera
 • Ondřej Sedlák

 

PROGRAM XXIII. KONCERTNÍ SEZÓNY

Mimořádný AZAHAR Čtvrtek 5.9.2019
  TRIO ACTAEON Úterý 8.10.2019
Dárek starosty
Slavnostní večer
s JAKUBEM PUSTINOU a
GABRIELOU BEŇAČKOVOU
Sobota  26.10.2019
 
MARIE HASOŇOVÁ - housle
LUKÁŠ KLÁNSKÝ - klavír
Úterý 5.11.2019
  KUDLÁČKOVO TRIO Úterý 3.12.2019
  NČHF WALTER HOFBAUER Úterý 7.1.2020
  BRNĚNŠTÍ HORNISTÉ Úterý 4.2.2020
  MIROSLAV SEKERA - klavír Úterý 3.3.2020
  WIHANOVO KVARTETO Úterý 21.4.2020
Mimořádný OK PERCUSSION DUO Úterý  5.5.2020

pdfProgram XXIII. koncertní sezóny ke stažení


Začátky řádných koncertů vždy v
19 hodin v KULTURNÍM DOMĚ VE VELKÉ BÍTEŠI, Vlkovská 482. Změna termínů a interpretů vyhrazena.

 • Abonentní vstupenky můžete zakoupit na prvním i na druhém koncertu sezóny.
 • Vstupenky na jednotlivé koncerty se prodávají přímo v místě konání před koncertem.
 • Ceny abonentních vstupenek: 600 Kč, 500 Kč - důchodci, 400 Kč - mládež do 18 let a studující. Platí na všech sedm řádných koncertů.
 • Ceny vstupenek na jednotlivé koncerty: 120 Kč, 100 Kč - důchodci, 80 Kč - mládež a studenti, děti do šesti let zdarma.
 • Pokračujeme dalším ročníkem oblíbené dětské soutěže - informace při zahájení sezóny.

 

MARIE HASOŇOVÁ A LUKÁŠ KLÁNSKÝ

Nápad na listopadový koncert Bítešského hudebního půlkruhu se zrodil zcela nenápadně před sedmi lety. Na hudebním festivalu v Olomouci se čirou náhodou setkal Otto Hasoň s tehdy asi čtrnáctiletou dívenkou Maruškou Hasoňovou. Už tenkrát vystupovala jako sólová houslistka s Mikulovským komorním orchestrem. Člověka se stejným příjmením (obzvlášť takovým) nepotkáte každý den. Slovo dalo slovo, Otta s Maruškou se stali přáteli a jeho touha, aby nám jednou zahrála ve Velké Bíteši, bude letos 5. 11. 2019 v 19 hodin v sále KD splněna.

TRIO ACTAEON ZAHÁJILO 23. SEZÓNU BHP

DSC 9591Věrní posluchači našich koncertů jistě vědí, že jeden mimořádný koncert (flamenco) už je za námi, ale tenhle byl první řádný. Uvítali jsme Trio Actaeon v obsazení Jan Brabec klarinet, Jan Řezníček viola a Eduard Spáčil klavír. I když účast publika na koncertu nebyla tak hojná jako minule, určitě nás nenechala zahanbit!

TRIO ACTAEON ZAHAJUJE 23. SEZÓNU BHP

Milí příznivci Bítešského hudebního půlkruhu,
mimořádný hodový koncert je úspěšně za námi a s potěšením vás zvu na první řádný koncert 23. sezóny. Uslyšíte tři vynikající hudebníky, kteří spolu hrají od roku 2003 v uskupení Trio Actaeon.

VEČER FLAMENCA ANEB DOZVUKY MIMOŘÁDNÉHO KONCERTU BHP

DSC 8302Myslím, že koncertní sezónu půlkruhu jsme zahájili velmi pěkně a plný sál kulturního domu toho byl důkazem. Stává se jen velmi výjimečně, že je třeba přidávat židle pro publikum. Měli jsme opravdu radost.

Umělci několikráte zdůrazňovali, jak moc dobře se jim účinkovalo a jaká skvělá energie šla z vnímavého obecenstva.

XXII. KONCERTNÍ SEZÓNA

Přinášíme Vám brožurku XXII. koncertní sezóny Bítešského Hudebního Půlkruhu ke stažení.

pdfbrožura ke stažení

VÁNOCE KARLA IV. NA KONCERTU BHP

V prosinci se můžeme těšit na vystoupení souboru Schola gregoriana pragensis. Tento pátý koncert sezóny se koná pod záštitou starosty Velké Bíteše Ing. Milana Vlčka. Letos v květnu jsme oslavili 700 let od narození „Otce vlasti", krále českého a císaře Svaté říše římské Karla IV., kterého považuje český národ za jednu z nejvýznamnějších osobností své historie.

POD VLÁDOU SMYČCŮ

Listopadový koncert Bítešského hudebního půlkruhu jistě potěšil všechny milovníky smyčcových nástrojů. Představil se nám pan profesor František Novotný a jeho žáci – houslisté Jiří Klecker, Sakura Ito, Klára Erdingerová-Staňková a violista Leoš Černý. Společně pro nás připravili téměř dvouhodinový koncert plný krásné hudby.