Chodník slávy ve Velké Bíteši

chodník slávyVe Velké Bíteši na náměstí najdou turisté CHODNÍK SLÁVY, inspirovaný světoznámým Holywoodským chodníkem slávy. 

Tato zajímavost se nachází před známým hotelem U Raušů, kde jsou v chodníku zapuštěny zlaté hvězdy, každá z nich je věnována společensky známé osobnosti. 

Svoji hvězdu zde mají např. Karel Gott, Helena Vondráčková, Lucie Bílá nebo Waldemar Matuška. Nechybí ani hokejová legenda Ivan Hlinka či zlatí olympionici Kateřina Neumannová, Martina Sáblíková a Lukáš Krpálek.

Tradici udělování hvězd založil majitel vyhlášené velkobítešské restaurace Jiří Rauš, sám se přiznává, že to nenapadlo přímo jej, ale samotné umělce a zpěváky, kteří k němu jezdí a zanechávají v restauraci své trofeje a podpisy.

Začátky nebyly jednoduché, ale když v roce 2005 přijel Karel Gott, dostalo to ten správný punc. 

Gott křest hvězdy foto Rauš výrez

 

 

 

Historie restaurace U Raušů

Rauš KarelRestaurace U Raušů se nachází se hlavním bítešském náměstí, dnes Masarykově náměstí.

Odnepaměti zde býval Formanský hostinec. Začátkem 20. století byl jeho majitelem Leopold Vachlt. Od něj kupuje v roce 1931 objekt Tomáš Rauš, aby vybudoval zájezdní hostinec "U Raušů". Původně se jednalo o hostinský dům, který nabízel i výsek masa, protože Raušovi byli vyučeni řezníky ve Vídni. Obliba hostince stále rostla.