Jezdecké stezky

horse-riding-g1635eedb0 640Dalším fenoménem dnešní doby je jezdectví. Turisté mohou na bítešsku využít nově značenou jezdeckou stezku (hipostezku) vedoucí přes Krokočín, Jestřabí, Březku, Nové Sady, Vlkov, Osovou, Svatou horu. 

Tato trasa, která prochází přímo Velkou Bíteší je v mapě značená jako trasa C01 a má název Jezdecká stezka DUKOVANY – JAVOREK.

Jezdecké stezky kraje Vysočina - odkaz na mapu

Jde o 129 kilometrovou trasu, která ukazuje krásy Vysočiny na pomezí s Jihomoravským krajem. Začíná na Dalešické přehradě. Jezdecká stezka z Dukovan na Javorek nabízí zájemcům zajímavá místa, jako například zříceninu hradu Holoubek nebo Rabštejn, Mohelský mlýn, keltské hradiště Skřipina a další přírodní úkazy kolem řeky Oslavy. Trasa vede i kolem Šiklova mlýna a školního statku v Bystřici nad Pernštejnem. 

Jezdci by se měli připravit na to, že budou překonávat brod u Senohradského mlýna. Jednou z dalších náročnějších částí je podchod pod dálnicí D1, který je ale odhlučněný. Dalším podchod je také pod kamenným železničním mostem nedaleko Osové. Pozor také na bránu heřmanovského zemědělského družstva, která je v noci zavřená.

Zde si můžete stáhnout detailní popis stezky: Stezka Dukovany - Javorek  

Jezdecke stezky

obrázek: mapy.cz

 Brožura Vysočinou na koni, dostupná zdarma na Turistickém informačním centru:

koně