Soutěž o cenu Fair play

logo-spartakus-webSobota 7. prosince 2019

HC Spartak Velká Bíteš – SKMB Boskovice 2 : 4

Jako ve většině letošních utkáních máme problémy se sestavou, tak je tomu i v tomto zápase s kvalitním soupeřem z Boskovic. K dispozici máme sice pět obránců a tři útoky, ale chybí Vojáček, Groma do obrany a Bustin, Pospíšil, Biolek, Bednář do útoku. V mužstvu hostů je několik hráčů, kteří dobře znají bítešský led z dřívějších působení – Strýček, Bednář, Pelikán a Benýšek (ten je u všech gólů hostů.)

V první třetině obě mužstva dobře bránila, ale i tak bylo na obou stranách několik šancí. My jsme jich měli více, ale využili jsme pouze jednu Štěpánkem, což bylo pro další průběh zápasu rozhodující. Ve druhé třetině soupeř hned v přesilové hře vyrovnává a o chvíli na to se ujímá vedení a když při naší přesilovce vyrobí Alexa hrubku při rozehrávce je to už 1 : 3. Potom přichází situace o cenu fair play. Při jednom našem útoku se dostává Jakub Touška do kontaktu s hostujícím obráncem, který padá. Kuba čeká na reakci rozhodčího, ale ta nepřichází a tak vystřelí a dává gól. Ten rozhodčí uznává a skóre se mění na 2:3. Jakub však jede k rozhodčím a přiznává svůj faul při předešlé akci. Rozhodčí branku odvolává a my jdeme do dvouminutového oslabení. Soupeř však ve férovosti nepokračuje a dává nám Dufkem čtvrtou branku. Tentýž hráč potom odvolává faul na svou osobu, ale je to jen chabá kompenzace. Ve třetí třetině máme více ze hry a při dvojnásobné přesilové hře snižujeme opět Štěpánkem po Frolkově přihrávce na rozdíl dvou branek, ale proměnit další šance se nám nedaří a tak soupeř výsledek pohlídá a utkání končí.

Ve čtvrtek 12. 12. zajíždíme do Hodonína a doma hrajeme v sobotu 14. 12. v 17 hodin s Uherským Brodem.

Sestava SKMB: Chvátal (Huzlík), Krejčiřík – Strýček, Dufek – Němec, Vágner, Skácel – Stehlík – Hnilička, Benýšek – Šebek – Štancl, Sokolík – Bednář – Pelikán, Trenér Kárný

Sestava V. Bíteš: Alexa (Antonín), Rosendorf – Novák, Šidák Adam – Dittrich, Grman, Petrčka – Šidák Matěj – Grmela, Štěpánek – Florek – Kratochvíl, Michálek – Trnka – Touška Jakub, Trenér Pirochta

Branky V. Bíteš: 10:18 Štěpánek (Florek), 48:02 Štěpánek (Florek)

Branky SKMB: 22:02 Benýšek (Šebek, Němec), 27:39 Štancl (Benýšek), 32:41 Benýšek (Šebek), 38:42 Dufek (Benýšek, Šebek)