K Níhovskému rybníku

nihovsky-rybnikDélka trasy cca 25 km.
Tento výlet si naplánujte v létě, ne v deštivém období. Pojede se po polních a lesních cestách, trochu i po loukách. Trasa: Vlkov, Osová, zde se určitě zastavíte u zámku, přejedete hráz zámeckého rybníku Okolník, na silnici odbočíte vlevo do Březího, kde na návsi odbočíte ke kostelu.

Je to barokní kostel P. Marie z roku 1753 a místní si ho pěkně opravili. O letním víkendu můžete mít štěstí, že bude otevřený, abyste si ho mohli prohlédnout i uvnitř.

Pokračovat budete dál polní cestou, přijedete k lesu před obcí Borovník,zde odbočíte vpravo na louky po žluté značce po pravé straně potoka Halda, který pramení pod Svatou horou a svou pouť končí na Kutinách, kde se vlévá do říčky Libochovka. U lesa potok překročíte na levou stranu, kdysi tady stávala lávka, asi tam ale nebude, tak si musíte nějak pomoci, pokračovat budete lesní cestou k hrázi Níhovského rybníka.Jsme u cíle naší cesty. O letním víkendu je zde otevřená hospůdka s příjemným posezením na terase. Občerstvení určitě přijde vhod.

Vracet se budete podél dalšího rybníku do Níhova, kde na návsi odbočíte vpravo směrem k níhovskému nádraží, kde odbočíte vpravo, stále po žluté značce vpravo na prašnou cestu , která vás dovede do Katova, kde odbočíte na silnici vpravo směrem na Křižínkov a Křoví.

Nad Křovím, podle počasí se rozhodnete jak domů, bude-li sucho, určitě to vezmete dolů do Křoví a kolem mlýnů domů, jinak po normální cestě.

Šťastnou cestu bez nehody.