Podporovatelé Domácího hospice Vysočina opět vyrazí na kola

15.4.2021

Domaci hospic_Vysocina_rozvazeni_obalek_2020Už několikátým rokem vyjíždí dobrovolníci, zaměstnanci i sympatizanti Domácího hospice Vysočina na silnice okresu Žďár nad Sázavou. Cílem akce "Na kole pro Hospic" je rozvést informační materiály o Hospici do 174 obcí po celém okrese. Zapojí se i horolezec Radek Jaroš.

Když před několika lety akce vznikla, nikoho asi nenapadlo, jak vhodná bude pro současnou situaci. Cílem je rozvézt - ideálně na kole - obálky s informačními materiály Domácího hospice Vysočina do všech obcí s obecním úřadem v okrese Žďár nad Sázavou.

Uskutečnit tento cíl zásadním způsobem pomáhají dobrovolníci a veřejnost. Ze seznamu obcí si každý vybere "ty své" a potom sám, s rodinou či s partou přátel vyjede na kolo a obálky rozveze. Informační materiály se předávají buď přímo starostovi, či jinému zástupci obce, nebo se vhodí do schránky obecního úřadu. "Dobrovolníci nám z cest dělají foto i video dokumentaci, kterou my pak zveřejňujeme na našich sociálních sítích. Díky tomu se nám hlásí další lidé, kteří mají zájem rozvážet," vysvětluje ředitel Hospice Ing. Petr Hradil. Rozvoz obálek by měl probíhat až do konce června.
V letošním roce se do akce opět aktivně zapojí i novoměstský rodák Radek Jaroš. "V rámci rekonvalescence po operaci kolene jsem si naplánoval tři trasy, ve kterých objedeme celkem 14 obcí," uvádí Jaroš.
Zástupci obcí dostanou do svých rukou informace, jak může Hospic pomoci obyvatelům přímo u nich. Díky povaze služeb, které Hospic poskytuje, zajíždí i do těch nejmenších vísek po celém okrese. "Snažíme se touto akcí dosáhnout toho, aby co nejvíce obyvatel okresu vědělo, že existuje možnost, jak řešit vážnou nemoc svého blízkého v domácím prostředí. " dodává ředitel.

Na webových stránkách Hospice https://www.hospicvysocina.cz/ naleznete vyhodnocení minulého ročníku akce. Pokud byste se chtěli přidat i vy, kontaktujte Ing. Jarmilu Pospíchalovou ( Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , tel.: 731 604 350). Těšíme se na vás.