OCHOTNICKÝ FESTIVAL SE VYDAŘIL

16.5.2024

Zločin v_harmonii_kufrOd 23. do 28. dubna 2024 se v kulturním domě ve Velké Bíteši uskutečnil Ochotnický festival.

Dohromady šest ochotnických souborů přijalo naše pozvání a herci a herečky přijeli do Velké Bíteše, aby místní milovníky kultury potěšili a pobavili. 

Poprask na_laguně12Jako první nám festival zahájilo v úterý 23. dubna Ořechovské divadlo s bláznivou komedií „Poprask na laguně". Byla to velmi vášnivá italská komedie, kde to pěkně vřelo – lítaly zde nadávky, dýně, makaróny, ryby, ale i facky a psí chlupy. Představení bylo plné temperamentu a zpěvu.

Ve středu 24. dubna jsme zhlédli dvouhodinový muzikál „Tarsan" o Pavlovi z Tarsu, významné postavě biblických dějin od divadelního spolku Spojené farnosti Zbraslav. Byla to velkolepá výprava s kvalitní hudbou i vyladěnými kostýmy.

Ve čtvrtek 25. dubna nás pobavil Ochotnický divadelní spolek Pozpátku z Říčan se svou svéráznou detektivní komedií „Zločin v harmonii" o jednom luxusním hotelu a zkaženém filmovém průmyslu. Odezva od diváků byla velmi pozitivní.

V pátek 26. dubna nás rozveselili ochotníci z Boskovic se svým příběhem o náhodném setkání manželů v jednom hotelu s názvem „Víkend". Slovní humor, improvizace herců a interakce s diváky byla úžasná.

Včelinec babkaV sobotu 27. dubna jsme uvítali Ochotnický spolek Včelinec Zhoř s komedií „Smíšené dvouhry". Jednalo se o úsměvné pasáže o manželských vztazích, na svatební cestě, při posezení u rodinného stolu, a nakonec na návštěvě hřbitova. Byla to lehce úsměvná cesta lidským životem, jak se naše vztahy v průběhu doby mění.

Na závěr celého ochotnického festivalu k nám přijel v neděli 28. dubna divadelní spolek br. Mrštíků z Boleradic s hudební pohádkou pro děti „Princové jsou na draka".

Týdenní ochotnický „maraton" se vydařil, všem zúčastněným ochotníkům patří velké díky za jejich skvělé herecké i pěvecké výkony. Děkujeme také všem návštěvníkům, kteří se přišli podívat. Někteří přišli zhlédnout i pravidelně a nevynechali jediný den.

Poděkování také patří zvukaři Aloisi Špačkovi za kvalitní ozvučení a Milanu Vodičkovi za osvětlení.

Silvie Kotačková
Informační centrum a Klub kultury
 
 
Fotografie z Ochotnického festivalu najdete v naší FOTOGALERII.