VÝSTAVA OBRAZŮ JANA SVOBODY

4.5.2023

Svoboda portretVe výstavní síni Klubu kultury na Masarykově náměstí 5 ve Velké Bíteši se uskuteční od 15. května do 26. května výstava obrazů Jana Svobody s názvem „ZNOVU A ZNOVU".

Výstava byla otevřena slavnostní vernisáží v pondělí 15. května, kdy autor Jan Svoboda prodiskutoval s návštěvníky jejich postřehy a dotazy.

Výstavu můžete shlédnout nejen v pracovní dny (od 8 - 15.30), ale také o víkendu:
v sobotu od 9 - 12 hod
v neděli od 13 - 16 hod
 
Jan Svoboda vystudoval Stavební fakultu VUT Brno. Výtvarnou tvorbou se zabývá od počátku osmdesátých let nejprve při zaměstnání, od roku 1990 již naplno.

Hlavním oborem je malba (akryl na plátně), příležitostně se věnuje sochám, kresbě či nábytkovým solitérům. Motivy obrazů byly řadu let figury, předměty a symboly pojímané ve zkratce, archetypálně a s humorem.

Kolem roku 2010 nastal ústup od konkrétních objektů ke geometrickým tvarům, čárám, bodům a křivkám. Dnes v jeho tvorbě dominují horizonty a barevné plochy. Je členem Umělecké besedy. Na svém kontě má více než 180 samostatných výstav a několik společných (především s Rostislavem Pospíšilem, Jindřichem Štreitem či se synem Ondřejem Svobodou).

Žije a pracuje na Českomoravské vysočině v Radňovicích.
 

Výstava bude otevřena v pracovní dny od 8.00 do 15.30 hodin a v sobotu od 9.00 do 12.00, v neděli od 13.00 do 16.00 hodin.

Těšíme se na vás.
 

Silvie Kotačková, Informační centrum a Klub kultury

Svoboda výstava obrazů