NoMen Run má nové vítězky

25.4.2023

Vítězky Meteor_běhny_2023Na start běžecké štafety NoMen Run se v sobotu postavilo 132 týmů. Čekala je 88 kilometrů dlouhá trasa z novoměstské Vysočina Arény do Velké Bíteše.

Letošním těžkým podmínkám s podmáčeným a bahnitým terénem nejlépe čelil tým Meteor běhny, který pokořil tradiční vítězky a závod dokončil v čase 7:18:02. NoMen Run je jediná čistě ženská štafeta, kterou je možné v České republice běžet.

JN5 6367Trasa závodu vedla přes sedm předávkových míst po turistických stezkách, lesních cestičkách, po loukách, polích a silničkách. Občas bylo nutné přeskočit spadlý strom nebo přebrodit rozvodněný potok. Počasí bylo na běhání ideální, bez deště a s paprsky slunce mezi stromy. "Starost nám dělal podmáčený terén po deštích v minulých dnech a týdnech," uvedla hlavní organizátorka Květa Látalová s tím, že závodnice se s podmínkami popasovaly dobře a nakonec NoMen Run dokončily všechny týmy kromě jednoho.

 

Stupne vitezek_2023Již několik let se čekalo, zda se najde tým, který sesadí z pomyslného trůnu tradiční vítězky - tým Run&Mum. Ten vyhrával NoMen Run od prvního ročníku. Letos se to podařilo partičce Meteor Běhny, týmu složeném z běžkyň SK Meteor Brno Barbary Janíkové, Markéty Vechetové, Pavly Paříkové a Jany Olejníčkové. S časem 7:18:02 odskočily stříbrným Run&Mum o téměř 10 minut (7:27:46), i když dvě členky měly na NoMen Run premiéru a trať vůbec neznaly. "V koutku duše jsme doufaly, že bednu urveme, ale se zlatem jsme fakt nepočítaly. O to víc jsme byly dojaté a celkově nás nadchla atmosféra závodu, kde každý podporuje každého," řekla po závodě Barbara Janíková, kapitánka nejrychlejšího týmu. O bronz se vedl velký boj až na cílové rovince. Maminky v běhu nakonec ASICS Star Team porazily o pouhé tři vteřiny v čase 7:31:15.

JN8 6049

Startovní pole se oproti loňsku zase o několik týmů rozšířilo; do závodu nastoupilo 132 týmů z celé republiky i Slovenska. Většina byla čtyřčlenných a běžkyně se na trase pravidelně střídaly. Srdnatě bojovala i Mirka Ježková alias Bodlina, která se na start opět po roce postavila jako sólo běžkyně. Do cíle dorazila v čase 14:25:13. Tým Dvě běhny bez čoklů proběhl trasu společně ve dvojici v čase 11:43:53. Uznání zaslouží i dva týmy, u nichž se na trase střídaly jen dvě závodnice. Více než maratón v terénu si daly i holky z týmu Na Pohodu, který doběhl v čase 10:00:44. Tatranky zvládly vysočinské kopečky v čase 10:54:36.

NoMen Run je běžecký závod pro maximálně čtyřčlenné týmy, které běží štafetovým způsobem z Nového Města na Moravě do Velké Bíteše. Trasa dlouhá 88 kilometrů vede přes sedm předávkových míst ve Studnici, Velkých Janovicích, Víru, Štěpánově, Smrčku, Habří a Borovníku. Osm úseků v délce 9 - 12,5 km vede z 80 % v terénu po lesních a polních cestách a zbytek jsou silnice.

Stupne vitezek_2023Podeváté proběhnou děvčata Vysočinou opět za rok,
v sobotu 20. 4. 2024.

 

 

 

Eva Ondrůjová, NoMen Run
Autoři fotografií: Jakub Nedbal a Petr Flousek