ANKETA ZLATÁ JEŘABINA A SKUTEK ROKU 2022

2.3.2023

Počin rokuI letos vyhlašuje Kraj Vysočina tradiční ankety ZLATÁ JEŘABINA A SKUTEK ROKU 2022. Anketa se letos koná již po čtrnácté.

Zapojit do hlasování je možné od 1. do 31. března 2023.

Bítešsko letos zastupuje v anketě Skutek roku v Oblasti poradenství, osvěta, vzdělávání paní Věra Pospíšilová z Velké Bíteše, která šije lidové kroje a ve spolupráci s Klubem kultury ušila mnoho krojů pro soubor Bítešan.

Krátkou anotaci o činnosti Věry Pospíšilové si můžete přečíst na tomto odkaze.
Hezký článek o paní Pospíšilové vyšel v Jihlavském deníku, přečtete si jej ZDE.
 

Hlasovat v anketě Skutek roku můžete zde: SKUTEK ROKU 2022

V anketě Zlatá jeřabina v oblasti Kulturní aktivita a Péče o kulturní dědictví můžete hlasovat zde: ZLATÁ JEŘABINA 2022

Výsledky anket budou zveřejněny po zasedání zastupitelstva kraje 9. května 2023. Předávání cen vítězům proběhne 5. června 2023 na Zámku v Třešti.

 

Svůj hlas můžete dát vždy jen jedné akci v každé kategorii. K úspěšnému hlasování je nutné vyplnit formulář ve spodní části seznamu soutěžních akcí, opsat číselný kód a dát souhlas se zpracováním osobních údajů. Do e-mailové schránky, kterou uvedete ve formuláři, Vám bude zaslána informační zpráva a na základě jejího potvrzení dojde k započítání Vašeho hlasu do ankety (bez potvrzení informační zprávy nebude Váš hlas započítán).
 
O anketách

Svým hlasem do krajské ankety Zlatá jeřabina můžete podpořit kulturní akci nebo příkladnou obnovu památek za uplynulý rok. Hlasovat o nejzajímavější a nejzdařilejší počiny roku 2022 se bude během celého března v kategoriích: Kulturní aktivita a Péče o kulturní dědictví. Ocenění v podobě jeřabiny a finančního daru získají v obou kategoriích tři počiny s nejvyšším počtem hlasů.
 

Po celý březen je možné hlasovat i pro Skutek roku 2022. Cena Skutek roku je výrazem poděkování a ocenění aktivit všech, kdo v roce 2022 vykonali pro kraj něco mimořádného nad rámec svých povinností, a to často bez ohledu na svůj osobní prospěch. Právě občanská angažovanost, dobrovolnictví a ochota věnovat svůj volný čas ve prospěch druhých je významným prvkem kulturní společnosti a posiluje její sociální soudržnost. Hlasovat pro počiny fyzických osob může kdokoli, a to jen jednou v každé z vyhlášených oblastí.