TŘI KRÁLOVÉ NA BÍTEŠSKU VYKOLEDOVALI ČTVRT MILIONU

18.1.2023

Tříkrálová sbírka_2258 665 korun vhodili dárci třem králům do kasiček ve Velké Bíteši a spádových obcích.

K + M + B, Kristus požehnej tomuto domu, psali tři králové na dveře v prvních patnácti dnech nového roku.

„Děkujeme, že i vy jste se přispěním do Tříkrálové sbírky rozhodli napsat lepší životní příběh klientům služeb Oblastní charity Žďár nad Sázavou. Jejich vděk a úsměv ve tváři ať je vám odměnou," vzkázala dárcům ředitelka žďárské Charity Jana Zelená.

Její poděkování dále patří koledníkům, asistentům, dobrovolníkům a podporovatelům Tříkrálové sbírky.


23. ročník Tříkrálové sbírky, kterou tradičně pořádá Charita Česká republika, zajišťovala ve žďárském okrese Oblastní charita Žďár nad Sázavou.

„Do terénu jsme letos předali pět set šedesát kasiček, které mělo na starost bezmála osmdesát asistentů," řekla Michaela Knížková, koordinátorka Tříkrálové sbírky Oblastní charity Žďár nad Sázavou. Městy a obcemi okresu prošlo s koledou na sedmnáct set koledníků. Výtěžek sbírky je určen na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším lidem v nouzi všude tam, kam dosáhne pomoc žďárské Charity.

Pro ty, kteří chtějí podpořit Tříkrálovou sbírku, ale koledníci je nezastihli doma, nebo se k nim domů nedostali, stále existuje možnost online přispění. Na webu www.trikralovasbirka.cz je připravena takzvaná online kasička. Ve druhém kroku nezapomeňte zvolit Oblastní charitu Žďár nad Sázavou, jen tak pomůžete lidem přímo ve svém okolí.

Na webu www.trikralovasbirka.cz také můžete zjistit, kolik Tři králové vykoledovali v okrese Žďár nad Sázavou, ve vašem městě, městysi či obci. V době uzávěrky tištěného vydání novin ještě nebyly celkové výsledky Tříkrálové sbírky v Oblastní charitě Žďár nad Sázavou spočítané.

Jiří Marek, koordinátor propagace Oblastní charity Žďár nad Sázavou

Tříkrálová sbírka2