SVATÝ MARTIN PŘIJEL DO VELKÉ BÍTEŠE V NEDĚLI 13. 11.

14.11.2022

Sv. Martin_3V neděli okolo páté hodiny navečer se u Sokolovny sešla početná skupina malých i velkých, dětí i dospělých s rozsvícenými lampiony.

U kostela sv. Jana Křtitele se před průvodem objevil jezdec na bílém koni, ve kterém všichni poznali svatého Martina. Průvod světýlek jej následoval Hrnčířskou ulicí až na Masarykovo náměstí, kde na účastníky čekal teplý čaj za odměnu. Zakončením večera byl krásný ohňostroj, který na náměstí sledovalo na pět set lidí.

Letošní Svatomartinský průvod zorganizovaly společně s Informačním centrem a Klubem kultury Eva Fialová a Jana Střechová, kterým patří největší dík za to, že tuto tradici po dvou letech obnovily. Poslední Svatomartinský průvod se totiž konal v roce 2019, a to devátým rokem. 

Příprava na sv. Martina se odehrávala v městské knihovně, kde děti vyráběly lampiony a světýlka z papíru. Těm menším pomáhaly maminky či sourozenci, do knihovny však zavítala třeba i školní družina a žáci ze ZŠ Lípa. Zájem o vyrábění byl veliký, proto další náš dík za trpělivost a ochotnou pomoc patří oběma milým knihovnicím - Monice Ulmanové a Kateřině Bartoškové.

Za sponzorování ohňostroje děkujeme První brněnské strojírně Velká Bíteš a za pomoc a dohled na celé akci Městské policii Velká Bíteš a Policii ČR, Sboru dobrovolných hasičů a Technickým službám Velká Bíteš.

Za fotky děkujeme O. Hasoňovi a J. Jelínkovi.

DSC 0380_2DSC 0382_2DSC 0385_2

Sv. Martin_kůňSv. Martin_náměstí2Sv. Martin_náměstí6Sv. Martin_náměstí4Sv. Martin_ohnostroj2Sv. Martin9