COUNTRY ODPOLEDNE NABÍDLO SKVĚLOU HUDBU

15.8.2022

DSC 0833Informační centrum a Klub kultury uspořádalo v rámci bítešského kulturního léta v sobotu 6. srpna u kulturního domu ve Velké Bíteši Country odpoledne.

Po velmi teplém počasí posledních dní se sobota probouzela do deštivého rána a mírně se ochladilo. Po poledni ale již nepršelo a country odpoledne s příjemným teplotním ochlazením mohlo začít.

Jako první vystoupila skupina Stetson z Velkého Meziříčí. Kromě převzatých hitů amerického i českého country jsme mohli slyšet i vlastní skladby a hity amerického country s vlastními texty.

Poté vystoupili bítešákům již známé Staré fóry, kteří v čele s Jindrou Kameníčkem potěšili obecenstvo nejen pestrým výběrem písní, ale také humorným povídáním se svými „fóry".

Všichni jsme se také těšili na „hlavní hvězdu" country odpoledne, kterou byla skupina Plavci s Janem Vančurou. Jan Vančura navázal spolupráci s vynikajícím hráčem na akordeon a klavír Máriem Bihárim a s kytaristou Davidem Fiedlerem. Originální hudební trio nezklamalo. Mohli jsme slyšet bohatý repertoár a tradici známých písní, na které jsme u Plavců zvyklí.

Děkujeme všem návštěvníkům, kteří vydrželi v chladném počasí až do konce. Poděkování také patří restauraci „Naše bítešská" a Pils-Baru „U Staříka" za občerstvení.

Silvie Kotačková, Informační centrum a Klub kultury

DSC 0819

DSC 0789

 

 

 

 

Foto: Dagmar Martakidu