3x ZLATÁ PIVNÍ PEČEŤ PRO PIVO HARRACH Z JELÍNKOVY VILY

12.10.2021

JV Zlata-pecet_2021_620x865_02-01_00224. 9. a 25. 9. 2021 se v Českých Budějovicích konal 31. mezinárodní pivní festival a spolu s ním prestižní pivní soutěž Zlatá pivní pečeť, které se účastnilo také pivo Harrach z velkomeziříčského minipivovaru Jelínkova vila.

V obrovské konkurenci 1200 vzorků piv z celého světa, které byly rozděleny do 36 kategorií, vyhrál Harrach hned tři ceny:
• 1. místo v kategorii Pšeničné pivo (Harrach - Pšeničné pivo)
3. místo v kategorii Evropský ležák (Harrach - Vídeňský speciál)
3. místo v kategorii Silné světlé pivoz minipivovaru (Harrach - Vídeňský speciál)
Úspěch je o to větší, že tři medaile kromě Harracha a šumavského podniku Lyer žádný další minipivovar nezískal.


Je nám velkou ctí, že jsme uspěli. I když je pro nás stěžejní přízeň zákazníků, ocenění v pivních degustacích je třešničkou na dortu, která vždy potěší. V případě, že se jedná o nejprestižnější odbornou soutěž v České republice s obrovskou konkurencí stovek pivovarů, je tato radost násobná. Velké díky celému našemu týmu, zejména sládkovi Pavlovi, shrnul úspěch jednatel Jelínkovy vily Martin Jurek.
Mezinárodního pivního festivalu se každoročně účastní světoznámé nadnárodní pivovarnické koncerny, středně velké pivovary i menší řemeslné pivovary a minipivovary z České republiky a zahraničí. V degustacích se objevily například vzorky ze Slovenska, Španělska, Nizozemska, Belgie, Francie, Německa, Maďarska, Polska, Velké Británie, USA, Brazílie, Ruské federace, Běloruska, Japonska či Thajska.

Hana Charvátová