VĚNUJTE SVOJI ENERGII NA DOBROU VĚC

29.6.2021

logo speciálkaZákladní škola a Praktická škola Velká Bíteš, příspěvková organizace, uspěla u společnosti NADACE ČEZ, která vybrala naši organizaci do svého projektu Podpora regionů – Pomáhej pohybem. Firma podporuje veřejně prospěšné projekty a aktuální společenské potřeby v celé České republice. Jsme rádi, že si společnost vybrala zrovna naši školu a rozhodla se, že žáky tímto způsobem podpoří. Přihlásili jsme se s projektem, který by přispěl na plavání našich žáků, jež se od narození potýkají s různou mírou postižení. Plavání se uskutečňuje v plavecké škole pod dozorem zkušených lektorů, kterých je u žáků s postižením potřeba více a na plavání se tak zvyšují finanční náklady.

Pomoci můžete i vy. Stačí, když si do svého chytrého telefonu stáhnete aplikaci EPP, která bude zaznamenávat vaši fyzickou aktivitu. Aplikaci si můžete stáhnout z webových stránek www.pomahejpohybem.cz. Vybrat si můžete z mnoha sportů – turistika, chůze, běhání, cyklistika a další. Vaše spálené kalorie a zdolané kilometry se poté promění v body, které následně můžete věnovat naší škole a podpořit tak náš projekt. Nejenže uděláte něco pro své zdraví, ale zároveň umožníte našim žákům získat hezké zážitky a naučit se něco nového. Vaší případné pomoci si velice ceníme a moc za ni děkujeme! Více informací naleznete na stránkách www.nadacecez.cz, kde se mimo jiné dozvíte, které projekty již byly realizovány, které aktuálně probíhají a jak aplikace funguje.

Eva Ulmanová