Šest vozů humanitární pomoci

29.6.2021

hands-2847508 640Vážení spoluobčané, 

Město Velká Bíteš a dobrovolní hasiči z Velké Bíteše uspořádali v pátek 25.6.2021 od dopoledních hodin materiální sbírku na pomoc lidem z postižených oblastí Hodonínska po ničivém tornádu.

Informovanost občanů o sbírce byla zajištěna díky pravidelnému celodennímu hlášení v městském rozhlase a na webu a facebooku města. Díky ochotě bítešských občanů se tak na shromaždiště do přísálí kulturního domu na Vlkovské ulici  soustředilo v poměrně krátké době velké množství potřebného materiálu. Jednalo se zejména o balenou vodu a minerálky, trvanlivé potraviny, drogistické a čisticí prostředky, oblečení, deky, krycí plachty nebo nářadí, potřebné pro úklid suti z poničených objektů. Před šestou hodinou odpoledne parkoviště u kulturního domu opouštělo 6 plně naložených hasičských dopravních automobilů. Veškeré dary byly předány zástupcům zasaženého městyse Moravská Nová Ves.

O vlastní organizaci sbírky se na jedničku postarali členové Zásahové jednotky SDH Velká Bíteš  a členové SDH Velká Bíteš. Transport materiálu byl uskutečněn za pomoci dopravní techniky a členů JSDH Dolní Loučky (okr. Brno-venkov), Jasenice (okr. Třebíč), Čikov (okr. Třebíč), Březska, Křoví, Osová Bitýška. S nakládáním pomáhal JSDH Níhov.

Všem dárcům za poskytnutou pomoc touto cestou velice děkujeme. Rovněž děkujeme všem dobrovolníkům, kteří se podíleli na organizaci sbírky.

Ing. Milan Vlček, starosta města