GULÁŠFEST SE OPĚT VYDAŘIL

14.9.2020

DSC 7319Informační centrum a Klub kultury připravilo u kulturního domu ve Velké Bíteši v sobotu 5. září druhý ročník Gulášfestu. Jednalo se o klání restaurací a soutěžních týmů ve vaření guláše. Do soutěže se přihlásilo celkem pět družstev. Návštěvníci měli v ceně poukázky na ochutnávku každého guláše. Soutěžní týmy byly hodnoceny jednak odbornou porotou, tak i návštěvníky, kteří udělovali body jednotlivým družstvům. Výsledky nebyly až tak důležité, jako to, že všichni si celou akci velmi užili. Všechny guláše byly výborné a finále soutěže bylo nakonec velmi složité a těsné.

Jako vítěz a první cenu za svůj guláš získal tým U Staříka.Na druhém místě se umístil Svatojakubský pivovar, třetí místo obsadila restaurace Naše Bítešská, na čtvrtém místě skončil Smejkal tým a Ošmera tým byl na pátém místě.
Prezentaci minipivovarů zajistil velkomeziříčský Harrach, Svatojakubský pivovar z Hlubokého a Pivovar Balonový hotel z Radešína. „Své" pivo, limo a občerstvení pro návštěvníky zajistil také tým U Staříka a restaurace Naše Bítešská.
K tanci a poslechu zahrály kapely: sourozenci Macholánovi, „Starý fóry" a Platonic. Celé odpoledne odmoderoval známý moderátor Karel Hegner. Součástí programu byla také bohatá tombola, soutěž v pití piva a vyhlášení vítězů fotosoutěže „Na Bítešsku to žije", kde se na prvním místě umístil s fotografií Zbyněk Gracl. Na druhém místě se umístila Hana Mladá a třetí místo za svoji fotografii získal Jan Hotárek. U fotografické poroty si své „plus" získala také fotografie Kristýny Kolářové, která sice nesplňovala zadání, ale za „uměleckou hodnotu" získala cenu poroty a obdržela malou pozornost. Vítězům byly předány hodnotné ceny.
Poděkování patří sponzorům: Agados s.r.o., Atika Lysý s.r.o., První brněnská strojírna Velká Bíteš a.s., Bítešská dopravní společnost spol. s. r.o., BDS – BUS s.r.o., NTC Velká Bíteš, KALATRANS s.r.o., Strojírna Slavíček s.r.o., TOPSET s.r.o., Kopver profi, s.r.o., Pavel Kopáček, RS elektro s.r.o, Slámovo uzenářství s.r.o., E-ON a Kraj Vysočina.
Poděkování dále patří Zuzaně Oujezdské z firmy E.ON za zapůjčení skákacího hradu pro děti, Zdeňku Balášovi z restaurace Naše bítešská za technickou výpomoc a za ozvučení i osvětlení Aloisi Špačkovi a Milanu Vodičkovi.
Již teď se můžeme těšit na třetí ročník Gulášfestu, který se uskuteční v příštím roce. Doufáme, že bude stejně zdařilý jako letošní.

Silvie Kotačková, Informační centrum a Klub kultury