KINEMATOGRAF BRATŘÍ ČADÍKŮ OPĚT VE VELKÉ BÍTEŠI

23.7.2020

DSC 0011Již tradičně opět po roce v měsíci červenci navštívil Velkou Bíteš Kinematograf bratří Čadíků, který je již sedmým rokem plně digitalizovaný. Na Masarykově náměstí se v sobotu 18. 7. promítala pohádka „Hodinářův učeň". V neděli 19. 7. dokumentární film „Afrikou na pionýru", v pondělí 20. 7. komedie „Na střeše" a jako poslední večer v úterý 21. 7. se promítala komedie „Poslední aristokratka".

V první sobotní den nám počasí moc nepřálo a nebylo jasné do poslední chvíle, zda se pohádka „Hodinářův učeň" bude promítat. Nakonec se počasí umoudřilo pro všechny čtyři dny a uvedené filmy se mohly bez problémů promítnout. Návštěvnost byla nižší, jak v minulých letech - možná k tomu přispělo chladnější a rozmarné léto. Přesto se na dobrovolném vstupném vybralo 9367 Kč.Tento finanční obnos bude věnován na charitativní akce ve prospěch „Konta Bariéry", jež je projektem „Nadace Charta 77".
Občerstvení zajišťovala restaurace „Naše bítešská", která nabízela návštěvníkům steaky se „fším fšudy" a samozřejmě točené pivo a limonádu.
Můžeme se již teď těšit na příští rok, jaké filmy nám Dr. Čadík představí, možná i s malou změnou místa konání, které by mohlo být na novém prostranství u kulturního domu.

Silvie Kotačková, Informační centrum a Klub kultury Velké Bíteše