JANEK LEDECKÝ BĚHEM VÁNOČNÍHO TURNÉ I VE VELKÉ BÍTEŠI

2.1.2020

DSC 1430Janek Ledecký, český zpěvák, kytarista a skladatel v rámci svého třiadvacátého vánočního turné navštívil i Velkou Bíteš. V pátek 27. prosince se od 19.00 hodin zaplnil bítešský kulturní dům a mohl začít koncert s pravou sváteční atmosférou.

V první půlce koncertu zazněly známé hity jako "Budu všechno, co si budeš přát", "Proklínám" nebo "Pěkná, pěkná, pěkná". Ve druhé části to byly již klasické vánoční písně. Ze známého vánočního alba "Sliby se maj plnit o Vánocích" zazněly snad všechny zpěvákovy skladby např. "Ryba rybě", "A od těch časů", "Nejdelší noc" atd. Ke sváteční atmosféře celého koncertu přispěl doposud největší světelný park, s jakým kdy zpěvák na koncerty vyrazil, ale i účast speciálního hosta v podobě smyčcového kvartetu M. Nostitz Quartet a Jankových hudebních kolegů baskytaristy Davea Mendéze, bubeníka Hanze Sedláře a klávesisty Pavla Muchy, které doplnily dívčí vokály. Na závěr koncertu si Janek se svými hosty připravil pro bítešské publikum také "hru na láhev" s vánoční koledou.
Od všech přítomných byl pak závěrečný dlouhý zasloužený aplaus ve stoje. Při odchodu domů si mohli diváci koupit např. CD, DVD, tričko, hrnek anebo se s Jankem i vyfotografovat a mít tak pěknou vzpomínku na koncert.

Silvie Kotačková, Informační centrum a Klub kultury