BÍTEŠSKÝ DĚTSKÝ DEN SE OPĚT VYDAŘIL

7.6.2019

P1230453Informační centrum a Klub kultury Města Velké Bíteše ve spolupráci s SDH Velká Bíteš a TJ Spartakem uspořádalo nejen pro děti z mateřských škol a okolí a žáky I. stupně základní školy ve Velké Bíteši k Mezinárodnímu dni dětí v pátek 31. května Dětský den. Počasí bylo „objednané" a po deštivých chladných dnech byl páteční dětský den krásný a slunečný. Během dopoledne navštívilo dětský den asi 600 přihlášených dětí a dalších minimálně 100 dětí s rodiči.

Již tradičně se představila zásahová technika Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina -požární stanice Velká Bíteš a Sboru dobrovolných hasičů Velká Bíteš, dálniční policie Domašov, Armády ČR z 22. základny vrtulníkového letectva Náměšť nad Oslavou, silniční odtahové služby Autoservis N&L, Bítešské dopravní společnosti s.r.o. Velká Bíteš, vozidlo Městské policie Velká Bíteš, Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina, BESIP a ČČK Velké Meziříčí.

Armáda České republiky se představila ukázkou služební kynologie a moderní bojovou výzbrojí. S sebou také přivezla a ukázala malého „dravce". Členové jednotky SDH Velká Bíteš předvedli ukázku vyproštění zraněné osoby z havarovaného vozidla.
Jako každoročně se děti mohly seznámit s prací zdravotnických záchranářů Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina z posádky rychlé zdravotnické pomoci Velká Bíteš.
Své obdivovatele mělo i Dálniční oddělení policie Domašov s ukázkou policejního vozidla VW Transporter a velmi rychlého, moderní technikou vybaveného automobilu Škoda Superb. Ukázat se také přijela „nová" policejní Yamaha FJR 1300.
Místní spolek Českého červeného kříže z Velkého Meziříčí připravil výuku laické resuscitace a zodpovídal na všetečné otázky ohledně první pomoci.
Po delší odmlce se nám podařila opět spolupráce s BESIP a přijela za námi i Veronika Vošická Buráňová, která je dopravní koordinátorkou BESIP Kraje Vysočina.
Jsme rádi, že za námi přijela i Alena Vidláková ze Záchranné brigády kynologů Jihomoravského kraje ČR se svým záchranářským štěňátkem, retrívrem „Korálkou" a Věra Kadlecová se svým „Brixem" z Kynologického klubu Velké Meziříčí.
Příjemnou novinkou byla návštěva klauna, který bavil děti celé dopoledne. Klaun pro děti tvaroval balónky, děti si s ním mohly také zatancovat, zažonglovat nebo zazpívat. Velmi oblíbené u dětí bylo také malování na obličej a zástupy dětí nebraly konce. Malířky se celé dopoledne nezastavily a jen malovaly a malovaly. Děti pak rády ukazovaly a fotily své krásné „upravené" obličeje ostatním.
Ve sportovní hale TJ Spartak byly pro děti připraveny různé hry, trampolína i ukázka sportovních oddílů TJ Spartak (volejbal, judo, florbal a moderní gymnastika). U sportovní haly byl také dětmi plně využit velký skákací hrad od firmy E.ON.
Děkujeme nejen dětem, učitelkám, ale i všem účinkujícím, že se dětského dne zúčastnili v tak hojném počtu. Věříme, že si tento dětský den opět skvěle užili.

Velké poděkování patří Sboru dobrovolných hasičů z Velké Bíteše, Ludvíku Zavřelovi a Davidu Dvořáčkovi, Hasičskému záchrannému sboru Kraje Vysočina, požární stanice Velká Bíteš a veliteli ppor. Bc. Miroslavu Volfovi, Zdravotnické záchranné službě Kraje Vysočina - Rychlé zdravotnické službě ze stanoviště Velká Bíteš, Dálničnímu oddělení Policie ČR Domašov, Armádě České republiky z 22. základny vrtulníkového letectva Náměšť nad Oslavou, odtahové a havarijní službě Autoservis N&L za ukázku odtahových vozidel, Aleně Vidlákové a Záchranné brigády kynologů Jihomoravského kraje ČR, Věře Kadlecové a Kynologickému klubu Velké Meziříčí, Janě Hedbávné a „Atrakci Pohoda" za klauna i malířky, Veronice Vošické Buráňové, koordinátorce BESIP Kraje Vysočina.
Cukrárně U Zdubů za sladkosti pro děti, firmě E.ON za půjčení skákacího hradu, Bítešské dopravní společnosti s.r.o. Velká Bíteš za ukázku tahače MAN, Městské policii Velká Bíteš, Střední odborné škole Jana Tiraye za výpomoc studentů ve sportovní hale TJ Spartak. Zdeňku Balášovi a restauraci „Naše bítešská" za občerstvení. Děkujeme také odtahové službě Autoservis N&L za zapůjčení vraku vozidla k ukázce vyproštění zraněné osoby z havarovaného vozidla. V neposlední řadě poděkování také patří Haně Holíkové z TJ Spartak za spolupráci i pomoc při organizaci akce.
Bítešský dětský den je spolufinancován z Fondu Vysočiny Kraje Vysočina.

Silvie Kotačková, Klub kultury Města Velké Bíteše