OTRUBA OVLÁDL BÍTEŠ

3. 04. 2019

BrychtaJan VelkaBites_Brno_VelkaBites_20190331_144651_DSC_2772Jakub Otruba (Elkov - Author) zvítězil v silné mezinárodní konkurenci v 42. ročníku tuzemské jarní klasiky Velká Bíteš - Brno - Velká Bíteš, která se jela jako první závod Českého poháru v silniční cyklistice Škoda Cup. Český cyklista zaútočil z šestičlenné skupiny uprchlíků v posledním okruhu závodu a svůj sólový pokus dotáhl až na cílovou pásku s minimálním náskokem před finišující skupinkou soupeřů. Trasu dlouhou 161 km absolvoval rychlostním průměrem téměř 43 km/h.

Druhé místo patřilo loňskému vítězi Poláku Macieji Paterskému (Wibatech Merx), který se stal zároveň nejlepším vrchařem a sprinterem závodu a třetí dojel také polský cyklista Pawel Franczak (Voster ATS).
V rámci doprovodného programu pořádající Tělovýchovná jednota Favorit Brno nově uspořádala vložené závody mládeže, které se uskutečnily na 700 metrů dlouhém okruhu vedeného samotným centrem města. I tyto závody se setkaly s kladnou odezvou nejenom od samotných závodníků a trenérů, ale i z řad přihlížejících diváků.
Velké poděkování patří městu Velká Bíteš v čele se starostou Ing. Milanem Vlčkem za vytvoření skvělého zázemí pro uspořádání této významné sportovní akce. Poděkování si rovněž zaslouží ředitel Informačního centra a Klubu kultury Města Velké Bíteše pan Ing. Josef Jelínek a produkční, kulturní a programová pracovnice paní Silvie Kotačková, kteří stáli za příkladnou regionální propagací akce. V neposlední řadě patří velký dík také kolektivu pracovníků Technických služeb Velká Bíteš pod vedením pana Jana Hotárka.
Po loňské premiéře byla na náměstí v prostoru startu a cíle opět umístěna velká LED obrazovka, na kterou bylo promítáno LIVE vysílání celého závodu. Diváci, kteří zavítali v krásném jarním odpoledni na Masarykovo náměstí, tak byli po celou dobu informováni o průběhu a vývoji závodu. Projekce vznikla za přispění města Velká Bíteš, pořádající TJ Favorit Brno, společnosti Techniserv IT, která měla na starost samotnou výrobu přenosu a specializovaným cyklistickým serverem Roadcycling.cz.
Dále bychom chtěli poděkovat i dobrovolníkům z řad bítešských sportovců z TJ Spartak pod vedením paní Hany Holíkové, sboru dobrovolných hasičů Velká Bíteš, panu Milanu Čtveráčkovi za poskytnutí sanitního vozu a také místním podnikatelům, kteří věnovali věcné a květinové dary pro nejlepší - Restaurace "U Raušů", Uzenářství a lahůdky Sláma a Květinářství Bohumila Drlíčková.
Akce podobného rozsahu a významu se neobejde bez podpory policejních složek. Policejní doprovod i zajištění frekventovaných křižovatek velkou měrou přispělo ke zdárnému a bezproblémovému průběhu celého závodu a touto cestou bychom rádi poděkovali také vedoucímu Městské policie Velká Bíteš panu Pavlu Hradeckému.
Z pohledu organizátora považujeme akci za zdařilou a věříme, že se ve Velké Bíteši potkáme i příští rok.
Za organizátora TJ Favorit Brno Josef VAISHAR