MEZINÁRODNÍ DEN ŽEN SE SKUPINOU KAMELOT

20. 03. 2019

DSC 4214Informační centrum a Klub kultury ve spolupráci s odborovou organizací OS KOVO PBS uspořádala k Mezinárodnímu dni žen koncert Romana Horkého se skupinou Kamelot. V pátek 15. března se už v 15.00 hodin odpoledne zaplnil celý kulturní dům ve Velké Bíteši.
Oslavit svůj svátek k Mezinárodnímu dni žen přišlo asi 300 žen a 30 mužů. Po úvodním slovu Františka Škarpíška za OS KOVO PBS ve Velké Bíteši nastoupil na bítešské pódium Roman Horký s kapelou Kamelot a skvělý koncert mohl začít.

Tento koncert se stal také příležitostí ke křtu nového CD s názvem „Země tvých dlaní", které obsahuje 12 zbrusu nových původních písní a nového zpěvníku „Kytarové dílny" Romana Horkého. Kmotrem CD byl Jiří Rauš a společně s Romanem Horkým pokřtili CD vodou z Bílého potoka, kterou poté nechali oba pánové kolovat publikem. Bylo zajímavé, že odvahu napít se, dostala pouze jedna paní. Tajemství, které nebylo odhaleno, a Bílý potok byl v danou chvíli daleko, voda použitá ke křtu byla „naše bítešská", natočená z kohoutku.
Po celý koncert vládla v sále kulturního domu pohodová a klidná atmosféra. Zazněly zde známé i nové písně kapely, kde autorem všech textů a skladatelem hudby je zpěvák a leader skupiny Roman Horký.
Při odchodu domů, než dostaly ženy k svému svátku krásnou rudou růži, mohli se s Romanem Horkým vyfotografovat anebo získat podpis přímo na plakát nebo CD zakoupené přímo na místě.
Poděkování patří Františku Škarpíškovi a Jiřímu Raušovi za dodání růží.

Silvie Kotačková, Klub kultury