VÝSTAVA SEDMKRÁT DESET FOTOGRAFIÍ

12.2.2019

sedmkrátFOTOART PERISCOPE oslaví 10. výročí založení unikátní výstavou SEDMKRÁT DESET FOTOGRAFIÍ, kterou spolupořádá Obec Předklášteří ve dnech 2. - 10. března 2019.

Spolek Art Periscope začal svoji činnost velkolepou výstavou fotografií, která se konala 1. března 2009 v galerii Jamborova domu v Tišnově. Na vernisáži se osobně představili pražští fotografové Ljuba Krbová, Ondřej Neff, Jan Svatoš, Jiří Vepřek a Václav Šilha. Od té doby uspořádali členové Art Periscope 54 výstav a uměleckých akcí, 10 výstav betlémů, vydali 10 nástěnných kalendářů a 3 jedinečné publikace. Vše najdete na www.artperiscope.cz

A proto jak jinak oslavit desetileté jubileum než další výstavou: bude to unikátní akce s názvem Sedm krát deset fotografií, na níž svoje snímky vystaví pražští fotografové Jan Saudek, Jan Svatoš a Ivan Král, město Brno zastoupí Vratislav Hnátek a Libor Teplý a tišnovský region Antonín Nahodil a Michal Beneš. Budou zde k vidění fotografie z Afriky, Islandu, Kambodže nebo také kolekce s názvy Příroda, Cesta světla, Lidská rodina nebo třeba Architektura ve fotografii. Výstava, kterou pořádá spolek Art Periscope ve spolupráci s Obcí Předklášteří a MěKS Tišnov, se uskuteční v prostorách OÚ Předklášteří od 2. do 10. března 2019.

Na zahájení v sobotu 2. března – kromě vystavujících fotografů (Jana Saudka, Jana Svatoše a dalších) - vystoupí Roman Veverka se svým Modrým cimbálem (kterého známe z naší výstavy v ovčíně v roce 2017) a na derniéře v neděli 10. března zase bude poprvé na Tišnovsku skupina F. T. Prim z Brna se skvělým zpěvákem, kytaristou a skladatelem Alešem Bojanovským. Obě tyto kulturní akce uvádí tišnovská moderátorka Barbora Kulhánková.

Výstava bude otevřena každý den od 9 do 17 hodin, kdy bude vstupné 40,- a 20,- Kč. Předprodej vstupenek na vernisáž 2. 3. od 14.00 hodin (vstupné 150,- a 100,- Kč) a na derniéru 10. 3. od 14.00 hodin (vstupné 100,- a 50,- Kč) bude zahájen od 13. 2. v kanceláři OÚ Předklášteří nebo v TIC Tišnov (nám. Míru 120). Kapacita sálu OÚ Předklášteří je omezena.

Srdečně vás všechny, jménem pořadatelů, zve Zdeněk Jílek, Art Periscope a Obec Předklášteří.

sedmkrát