Velká Bíteš

BÍTEŠSKÝ DĚTSKÝ DEN SE OPĚT VYDAŘIL

7. 06. 2018

DSC 0361Informační centrum a Klub kultury Města Velké Bíteše ve spolupráci s SDH Velká Bíteš a TJ Spartakem nejen pro děti z mateřských škol a okolí a žáky I. stupně základní školy ve Velké Bíteši uspořádalo k Mezinárodnímu dni dětí v pátek 1. června Dětský den. Prvního ročníku, který byl v roce 2011 se zúčastnilo okolo 300 dětí. Letos, během krásného slunečného dopoledne navštívilo dětský den asi 600 přihlášených dětí a dalších minimálně 100 dětí s rodiči. Organizátoři připravují statické a dynamické ukázky složek IZS. Každoročně se mění program a žádný ze 7 ročníků nebyl stejný.

Tradičně se představila zásahová technika Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina -požární stanice Velká Bíteš a Sboru dobrovolných hasičů Velká Bíteš, Dopravní policie ČR, Armády ČR z 22. základny vrtulníkového letectva Náměšť nad Oslavou, Vězeňské služby ČR z věznice Rapotice, silniční odtahové služby ASSIST 24, Bítešské dopravní společnosti s.r.o. Velká Bíteš.

Letos poprvé se představili příslušníci Vězeňské služby ČR z věznice Rapotice. Mimo statické ukázky vozového parku se speciálními auty, především také zaujal interiér vězeňského autobusu. Dále zbraní, které příslušníci používají ve své službě, donucovací prostředky, nepovolené předměty, které byly propašované do věznic. Divácky nejatraktivnější byly ukázkyzásahu při nepokojích ve věznici a služební kynologie.
Svou premiéru měla také nově ustavená Městská policie Velká Bíteš.
Armáda České republiky se představila ukázkou služební kynologie a moderní bojovou výzbrojí. Příslušníci Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina – požární stanice Velká Bíteš předvedli ukázku zásahu u dopravní nehody, kdy ukázali postup rozstříhání vozidla u zaklíněné osoby.

Jako každoročně se děti mohly seznámit s prací zdravotnických záchranářů Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina z posádky rychlé zdravotnické pomoci Velká Bíteš.
Své obdivovatele mělo i Dálniční oddělení policie Domašov s ukázkou policejního vozidla VW Transporter a velmi rychlého moderní technikou vybaveného automobilu Škoda Octavia.
Místní spolek Českého červeného kříže z Velkého Meziříčí připravil výuku základní laické resuscitace a zodpovídal na všetečné otázky ohledně první pomoci.
Jsme rádi, že za námi přijela opět i Alena Vidláková z Velkého Meziříčí se svým záchranářským štěňátkem, retrívrem „Korálkou".
Ve sportovní hale TJ Spartak byly pro děti připraveny různé hry, trampolína i ukázka sportovních oddílů TJ Spartak (volejbal, judo a moderní gymnastika). U sportovní haly byl také dětmi plně využit velký skákací hrad od firmy E.ON.

Děkujeme nejen dětem, učitelkám, ale i všem účinkujícím, že se dětského dne zúčastnili v tak hojném počtu. Věříme, že si tento dětský den opět skvěle užili.

Velké poděkování patří Sboru dobrovolných hasičů z Velké Bíteše, Ludvíku Zavřelovi a Davidu Dvořáčkovi, Hasičskému záchrannému sboru Kraje Vysočina, požární stanice Velká Bíteš a veliteli ppor. Bc. Miroslavu Volfovi, Zdravotnické záchranné službě Kraje Vysočina - Rychlé zdravotnické službě ze stanoviště Velká Bíteš, Dálničnímu oddělení Policie ČR Domašov, Armádě České republiky z 22. základny vrtulníkového letectva Náměšť nad Oslavou, Vězeňské službě ČR v Rapoticích, odtahové a havarijní službě ASSIST 24 za ukázku odtahových vozidel, Aleně Vidlákové s „Korálkou", Cukrárně U Zdubů za sladkosti pro děti, firmě E.ON za půjčení skákacího hradu, Bítešské dopravní společnosti s.r.o. Velká Bíteš za ukázku tahače MAN a Městské policii Velká Bíteš. Děkujeme také firmě Barko s.r.o. Zastávka za zapůjčení vraku vozidla k ukázce a autoservisu Tomáš Urban Velká Bíteš za dopravu.
V neposlední řadě velké poděkování patří Haně Holíkové z TJ Spartak za spolupráci i pomoc při organizaci akce.
Klub kultury Města Velké Bíteše

Kam vyrazit
24. března 2019

VÍTÁNÍ JARA NA ŠMELCOVNĚ

Pro zájemce po vlastní trase pojede z Masarykova náměstí ve Velké Bíteši pouze linkový autobus IDS JMK č. 401…

26. března 2019 15:00 - 17:00

BAREVNÉ NÁVŠTĚVNÍ ODPOLEDNE – tentokrát v Zelené třídě

Organizuje: Mateřská škola U Stadionu

26. března 2019 17:00

KANADA A USA

Přednáška manželů Márových Velký výstavní sál městského muzea, Masarykovo náměstí 5 Organizuje:…

29. března 2019 19:00

POSLEDNÍ ZE ŽHAVÝCH MILENCŮ

Komedie s Petrem Nárožným a Simonou Stašovou 29. března 2019  v 19 hodin, Kulturní dům, Vlkovská…

Novinky

ZÍSKALI JSME 1. MÍSTO V SOUTĚŽI ZLATÝ ERB

Dne 18. března 2019 jsme se zúčastnili vyhlášení výsledků 21. ročníku krajského…

ÍRÁN – POHLED DO ZÁKULISÍ

Jak se žije v Íránu. Je Írán ďábelskou zemí? Neobvyklý a humornou formou podávaný pohled…

KONCERT KAPELY JELEN

Informační centrum a Klub kultury Vás srdečně zve na koncert kapely JELEN, který se…

Newsletter

Pro odběr novinek z potálu Bítešsko.com zadejte PROSÍM VÁŠ E-MAIL

Městský měsíčník

Zpravodaj - březen 2019

Turistické noviny Koruny Vysočiny

Turistické noviny Koruny Vysočiny - zima 2018/2019

Průvodce bítešskem

průvodce I

e-Turistické
noviny

e-noviny

Brožura

kv-malebna-privetiva

Partneři
  • Velká Bíteš
  • Podpořil Kraj Vysočina - Fond Vysočiny - bgr
  • Kraj Vysočina
  • Kraj Vysočina - Fond Vysočiny - white
  • Koruna Vysočiny
  • Spolehlivá firma
  • Turistický průvodce Vysočinou
  • Cyklisté vítáni
  • Kraj Vysočina - Fond Vysočiny - bgr

Regionální partner

  • Jupiter Club Velké Meziříčí

Nechte si posílat
čerstvé informace z Bítešska

Nahoru