OHLÉDNUTÍ: DVANÁCTIBOJAŘI SE SETKALI „NA KUŽELCE“

10.1.2014

988760 583410991731901 677266428 nNovoroční posezení u kuželek. I tak by se dala pojmenovat třetí disciplína bítešského dvanáctiboje. Protože nám běžkařská sezóna zatím nepřeje, uchýlili jsme se k soutěži, která původně byla zařazena na pozdější termín. Na programu byl bowling.

Disciplína, u které není potřeba se převléci do sportovního úboru, se u soutěžících setkala s nadšením. V příjemné novoroční atmosféře byl přeci jen cítit správný sportovní náboj. Vždyť se rozdělovaly další body, a tak i pouhá házení koulí vyžadovala maximální soustředění, protože každý hod se počítal.

Soutěžilo se ve třech kolech, a jak asi tušíte, vyhrál ten, kdo naházel v součtu největší počet bodů. Bylo zajímavé sledovat, jak se každý nejprve pere s nevyzpytatelnou dráhou, poté zkouší nalézt právě tu svoji ideální hmotnost bowlingového náčiní, které mu nejlépe sedne do ruky, v hlavě promýšlí taktiku a učí se ze svých předchozích hodů.

Nejpřesnější ruku měl Standa Mička, který tuto disciplínu vyhrál součtem bodů 368 a výrazně si pomohl do průběžného hodnocení. V ženské kategorii si první místo vykoulela Hanka Macholová se ziskem 312 bodů, vyhrála tak svou druhou disciplínu. V průběžném pořadí v mužské kategorii nepatrně navýšil svůj náskok před ostatními soupeři Marek Navrátil. U žen došlo na prvním místě ke změně. Jitka Havlíčková v bowlingu zabojovala a stala se v lednu novou dvanáctibojařskou lídryní.

Příští měsíc se vrátíme zpět do haly a už se opět zapotíme. Náš zábavně-sportovní dvanáctiboj pokračuje míčovým vícebojem. Termín do uzávěrky únorového Zpravodaje nebude ještě znám, proto sledujte webové stránky www.bitessky12boj.webnode.cz,
facebook facebook.com/bitessky12boj, nebo navštivte Květinářství Drlíček na horní straně Masarykova náměstí, kde dostanete bližší informace o této celoroční akci.

Nezapomeňte, že se stále můžete přihlásit. Každý účastník je vítaný a vězte, že o výsledky jde až v druhé řadě. Budeme rádi, když se přidáte a pomůžete nám rozhýbat město!