DRUHÉ FINÁLOVÉ UTKÁNÍ HC SPARTAK - HHK VELKÉ MEZIŘÍČÍ 4 : 2

17.3.2014

13056Druhé finálové utkání Krajské ligy mužů Jižní Moravy mezi mužstvy HC Spartak Velká Bíteš a HHK Velké Meziříčí vyhráli domácí bítešáci 4 : 2 (1:1)(1:1)(2:0)

Hostující mužstvo přijelo s taktikou maximálního nasazení a tvrdosti. Již ve třetí minutě narazil hostující Fila domácího obránce Čuňočky na hrazení, po kterém zůstává domácí hráč se zraněním ležet na ledové ploše. Rozhodčí na zákrok nereagovali, domácí přestali hrát a hosté vstřelili vedoucí branku. Po tomto zákroku bylo utkání na delší dobu přerušeno a čekalo se na příjezd rychlé záchranné služby a hráč byl následně převezen na ošetření do fakultní nemocnice v Bohunicích. I v následujících minutách první třetiny pokračovalo mužstvo hostí v nastoléné tvrdé hře s řadou nečistých zákroků, za které byli také vylučováni. Domácí hráli šest přesilových her, ale podvědomí zranění spoluhráče zanechalo na nich stopy a až poslední přesilová hra byla ve 20 minutě korunována vyrovnávající brankou. Druhá třetina začala nevyužitím šancí na obou stranách. Ve 26 minutě byli u domácích současně vyloučeni dva hráči a hosté hráli přesilovou hru pět ku třem, kterou ukončili vedoucí brankou třicet vteřin před jejím vypršením. Domácí odpověděli koncem třetiny vyrovnáním.

Ve třetí třetině začali domácí hráči hostující mužstvo hokejově přehrávat a když v rozmezí půl druhé minuty vstřelili dvě branky, tak se zápas dohrával v jejich režii.

Stav finálové série je 2:0

Příští finálové utkání se hraje v úterý 18.3.2014 ve Velkém Meziříčí v 18 hodin.

Případné další zápasy jsou v pátek 21.3.2014 v 18 hodin ve Velké Bíteši a v neděli 23.3.2014 v 17 hodin ve Velkém Meziříčí.