HC SPARTAK - HHK VELKÉ MEZIŘÍČÍ 5:4

13056Lední hokej: 12.03.2014

V prvním finálovém utkání Krajské ligy mužů hraném mezi „Velkými" byli těmi většími hráči Velké Bíteše, kteří vezou výhru 5:4 v prodloužení od rivala z Velkého Meziříčí.

Zápas pro hosty z Bíteše nezačal dobře. Již ve 24 vteřině domácí vedli 1:0, to když hráč Nekvasil z úhlu prostřelil brankáře. Ve třetí minutě hostující Trnka tvrdou ranou od modré vyrovnává. V 9 minutě jdou hosté do vedení, po brance Marka Toušky. Do šaten po první třetině se šlo za nerozhodného stavu 2:2, kdy za domácí ve dvanácté minutě vyrovnal Nekvasil.

Ve druhé třetině po brankách Mičky a Čikla šli hosté do dvoubrankového vedení, které domácí Sláma ve 38 minutě snížil na rozdíl jednoho gólu. Když se domácím podařilo Sobotkou ve 49 minutě vyrovnat, tak utkání nabývalo na dramatičnosti. Hosté během zápasu dvakrát čelili dvojnásobné, dvouminutové přesilové hře pět ku třem.

V prodloužení v 65 minutě hráč Grmela rozhodl utkání, ve kterém byli hosté hokejovějším a domácí zase bojovnějším mužstvem.

Nejlepšími hráči zápasu byli oba brankáři, jak Alexa, tak domácí Štourač.

Branky + nahrávky

02:38 Trnka (Mička,Čikl)

08:38 Touška M. (Buďa,Petrčka)

23:02 Mička (Čikl,Grmela)

33:27 Čikl (Grmela,Mička)

64:52 Grmela (Čikl)

2. finálové utkání – sobota 15. března 2014 v 17:00 na stadionu ve Ve Velké Bíteši.