HK KROMĚŘÍŽ – HC SPARTAK VELKÁ BÍTEŠ 4:7

13056 kopieHK Kroměříž – HC Spartak Velká Bíteš 4:7 (2:3) (1:1) (1:3)

Ve středu 5.2.2014 bylo sehráno utkání 23. kola mezi mužstvy Kroměříže a Velké Bíteše. Plný počet bodů si z Hané odvezli hostující hokejisté.

Hanáci na svém ledě začali dobře a ve třetí minutě zápasu se ujali vedení po brance Murína. Vedení jim však vydrželo jen do osmé minuty kdy při hře v oslabení ujel hostující hráč Mička a srovnal skóre. Stav 1 : 1 platil až do 11. minuty zápasu, kdy domácí zásluhou Sedláře zvýšili na 2 : 1. Hanáci však vedení neudrželi. Kritická byla pro ně 17. minuta zápasu, kdy hostující mužstvo v rozmezí 25 vteřin dvakrát skórovalo zásluhou Šidáka a Čikla a strhlo vedení na svou stranu.

Ve druhé části měli častěji puk na hokejkách hokejisté Velké Bíteše, kteří v prvních pěti minutách nepustili Hanáky příliš do hry. A svůj tlak korunovali gólem ve 24. minutě, když se dokázal prosadit Šidák. Domácí snížili v 28. minutě zápasu Večerkem na 3 : 4. I přes obdržený gól byli hosté lepším týmem a zatlačili domácí do jejich obranné třetiny a jen zásluhou domácího brankáře Vágnera se stav neměnil.

Také ve třetí třetině hráli hráči Velké Bíteše chytře a účelně. Nepropadali v útočném pásmu a při napadání byli důrazní čehož využili ve 43.minutě brankou Petrčky k navýšení skóre na 5 : 3. Ve 48.minutě zachytil domácí rozehrávku hráč Rosendorf a sám navýšil skóre. Domácí snížili Křemečkem na 6 : 4 až v závěru utkání, kdy si vypracovali i další šance, které ale skvěle vyřešil náš brankář Alexa. A na závěr jsme se ještě jednou prosadili. Mička nahodil puk od modré na branku domácích, kde jej šikovně tečoval hráč Buďa a stanovil skóre na konečných 7 : 4.

Příští zápas sehrajeme doma v sobotu 8.2.2014 s mužstvem Uherského Hradiště.

Přijďte podpořit hráče při posledním domácím utkání v základní části krajské ligy. Vstupné na tento zápas je dobrovolné.

Příští neděli sehrajeme utkání v Uničově, následující týden máme volno a pak začínají zápasy play-off podle konečné tabulky po základní části.