Květen 2016 |
37
Na Tělovýchovné akademii také vystoupila již tradičně skupina Mighty Shake, která má zá-
kladnu na Zastávce u Brna. Mighty Shake Velká Bíteš trénuje 2x týdně hodinu a půl na prvním
stupni základní školy. Je zde složka dospělých a dětí, kteří každý rok jezdí na několik poháro-
vých soutěží, mistrovství Moravy a mistrovství ČR. Tanečníci nám ukázali celkem dvě skladby.
Dále diváci mohli zhlédnout ukázku z tréninku stolního tenisu z oddílu TJ Spartak pod
vedením Lucie Zezulové, ukázku z tréninku oddílu volejbalu žákyň pod vedením Petry
Urbánkové a Hany Vaverkové a volejbalu přípravky pod vedením Petra Světlíka. Letos
se podařilo v krajské soutěži starších žákyň vystoupat až na 10. příčku. Vloni skončily na
17. místě, rok před tím na 29. Bohužel z věkových důvodů letos končí 5 výborných děvčat.
Petr Světlík ze své přípravky přesunul do družstva žákyň některé nadějné hráčky a snad
nebude dlouho trvat a budou opět útočit na horní příčky.
Přítomní také mohli zhlédnout ukázku sportovní gymnastiky z TJ Spartak. Nejmenší
gymnastky pod vedením Jiřiny Loupové se od loňského září naučily krátkou sestavu slo-
ženou z jednotlivých cviků, starší gymnastky pod vedením Pavly Fouskové-Nováčkové
předvedly skladbu pódiovou.
Vystoupení HIP HOP s názvem „Hulahop“ předvedla děvčata pod vedením Eriky No-
váčkové a Viktorie Blahové.
Veřejnosti se předvedl i oddíl TJ „Rodiče a děti“. Nechyběla zde ani ukázka juda pod
vedením Ondřeje a Filipa Blahových. Jejich příprava je zaměřena především na soutěžní
akce. Jejich ukázka byla postavena na postupné zlepšování techniky od nejmenší přípravky
po nejstarší zkušené závodníky. Ti nejmenší se účastní soutěží Poháru Vysočiny pro mlá-
ďata. Ti větší již jezdí na soutěže Českého poháru po celé ČR. Judo slaví v letošním roce
významné jubileum 80 let od svého založení.
Florbalový oddíl pod vedením Tomáše Rozmahela a Tomáše Urbánka také ukázal malou