3. a 4. ročníku maturitního oboru Mechanik

seřizovač, a to Jakub Vochyán, Jiří Paták,

Kryštof Buršík a Adam Mikoláš, kteří soutě-

žili v sekci Heidenhain. Na soutěž se zmínění

žáci připravovali na CNC obráběcích strojích v prostorách SOŠ Jana Tiraye pod vedením

učitelů odborného výcviku. V konkurenci 30 středních škol z celé České republiky, které

byly zastoupeny počtem 130 žáků, se naši žáci neztratili. První den, kdy v sekci Heiden-

hain soutěžilo 12 žáků, obsadil 1. místo Kryštof Buršík, žák 4. ročníku, 2. místo získal Jiří

Paták, žák 3. ročníku a 3. místo prosadil Adam Mikoláš, žák 4. ročníku. Soutěž byla tento

rok náročnější, protože se soutěžilo poprvé v systému TNC 640.

Děkujeme zúčastněným za výbornou reprezentaci a zároveň věříme, že budou následo-

váni i dalšími žáky naší školy.

Vladimír Marek a Jiří Ulman, učitelé odborného výcviku

Okrskové kolo ve fotbale

Dne 25. září 2018 se žáci SOŠ Jana Tiraye zúčastnili okrskového kola ve fotbale, které

se konalo ve Velkém Meziříčí. Pořadatelem bylo Gymnázium ve Velkém Meziříčí, dalším

účastníkem turnaje byla Hotelová škola ve Velkém Meziříčí spojená se Střední školou

řemesel a služeb. V prvním zápase náš tým vyhrál nad Gymnáziem 6:0. Ve druhém zápase

jsme prosadili výhru nad Hotelovou školou 4:0.

Celkově jsme se tedy umístili na prvním místě, čímž jsme postoupili do okresního kola,

které se koná 16. 10. 2018 také na hřišti ve Velkém Meziříčí.

Děkuji klukům za akční sportovní nasazení a velká gratulace jim patří za výborný spor-