Dalešická přehrada

dalesicePřekrásná krajina s možností plavby na lodi. Okolí přehrady je velmi malebné a romantické. Koryto lemují příkré stráně, které jsou místy až 100 metrů vysoké. Krásu přehrady zvyšují zříceniny dvou středověkých hrádků, Kozlova a Holoubka. Zejména z vrcholu Kozlova je krásný pohled jednak přímo na přehradu, která tvoří veliké zákruty, jednak na okolní lesy, jimiž jsou vysoké stráně zarostlé.

Vodní dílo Dalešice na středním toku řeky Jihlavy zahrnuje dvě nádrže - hlavní nádrž u Kramolína a vyrovnávací nádrž u Mohelna.

Pravidelná lodní doprava na výletní lodi Horácko jezdí mezi pěti zastávkami (Kramolín-Dalešice-Autokemp Wilsonka-Třesov-Koněšín) od dubna do října. Přehrada nabízí mnoho aktivit a loď je schopna cestující k těmto aktivitám dopravit. V letních měsících, červenci a srpnu, loď vyplouvá denně.

Plocha povodí: 1 136 km2.

Dalešická přehrada je ideálním místem pro rybolov, a proto je tato lokalita rybáři hojně navštěvována. Dají se zde bezvadně lovit dravci - štiky, okouni a candáti.

Kolem přehrady vedou turistické trasy a cyklotrasy. Tip na výlet kolem Dalešické přehrady, který začíná ve Vladislavi včetně online trasy v kratčí i delší variantě najdete na stránkách města Třebíče na tomto odkazu: vizittrebic.eu

Více na: www.dalesickaprehrada.cz