Prohra s Kroměříží doma byla kompenzována

logo-spartakus-webNeděle 24. listopadu 2019

Hokej Uherský Ostroh – HC Spartak Velká Bíteš 4 : 6

Do Uherského Ostrohu, který v pátek slavil 90 let hokeje a na nedělní mistrovské utkání byl náležitě nabuzen, jsme odjížděli konečně se třemi kompletními pětkami. A to ještě Grmela, Vojáček a zraněný Biolek chyběli. Trochu obavy jsme měli z hlavního rozhodčího Tomáše Sofky, který nás v minulosti několikrát doslova „zařízl".

Utkání začalo ve svižném tempu se šancemi na obou stranách. U nás hlavně Petrčka využíval své rychlosti a několikrát byl sám před brankou domácích, ale při zakončování měl smůlu. Šance domácích likvidoval výborný Alexa. Čtyři minuty před koncem třetiny ho však domácí prostřelili a do kabin odcházíme za stavu 0 : 1. Od konce první třetiny začal utkání režírovat hlavní rozhodčí. V 19:51 nám současně vylučuje dva hráče (Štěpánek, Bustin) a druhou třetinu začínáme ve třech. Minutu se ubráníme, ale potom soupeř zvyšuje. V 25 minutě už je to 3 : 0 a nevypadá to vůbec dobře. Rozhodčí nám dává dvouminutové tresty za nesportovní chování (2x trenérovi) a domácí mají několik vyložených šancí, ale třetina končí 3:1 když my snižujeme šťastnou brankou Pospíšilem. Ve třetí třetině se začíná karta obracet. Domácí v podvědomí převahy a rozhodčí v domnění, že úkol splnil a nás nechává hrát v pěti. Někdy je potřeba i štěstí. V 47. minutě domácí brankář, který chytá výborně, špatně rozehraje a Bednář snižuje do prázdné. Nám rostou křídla a domácí jdou do útlumu. Dvě minuty po druhé brance vyrovnává opět Bednář po Petrčkově nahrávce. V 54. minutě se již Petrčka prosazuje sám po Novákově asistenci. Když v 58:13 nahrává Štěpánek Florkovi vypadá to nadějně. Domácí však za sedmnáct vteřin snižují, odvolávají brankáře a vrhají se do útoku. Proti je však Bednář (třetí gól) opět po nahrávce Petrčky (byl vyhodnocen jako nejlepší hráč utkání) zápas končí. Někdy je všechno jinak a ze zimáku, kde se jen tak nevyhrává vezeme tři důležité body. Zaslouženě.

Doma hrajeme v sobotu 30. 11. v 17 hodin a to derby s ROSICEMI.

Sestava: Alexa (Antonín)