Rozhodčí Coufal nás připravil o vyhraný zápas

logo-spartakus-webSobota 28. září 2019

HC Spartak Velká Bíteš – SHKM Hodonín 4 : 5 pp

Zápas s loňským finalistou, jsme začali dobře. Ve čtvrté minutě se ujímáme vedení Biolkem, který s Florkem a Bednářem hrají první utkání v této sezoně. V šesté zvyšuje Grmela a v deváté tentýž hráč opět dosahuje rozdílu dvou branek, když soupeř v osmé snížil. Do konce první třetiny si vytváříme několik vyložených šancí, ale jak samostatný nájezd Bednář neproměňuje, tak „vyšperkované" kombinace končí neúspěchem.

Ve třetině jsme jednoznačně lepším mužstvem. Ve druhé se začíná karta obracet. Soupeř je pohyblivější a po naších chybách si vytváří šance. Alexa v brance však odolává. Koncem třetiny jdeme do dvojnásobného oslabení, ale třetina končí 0:0. V první minutě třetí třetiny hosté využívají přesilovku a snižují. V čtyřicáté deváté minutě po brance Bednáře opět odskakujeme na dvoubrankový rozdíl. O minutu nato je to opět o jednu branku. Do konce zápasu odoláváme soupeřovu tlaku a utkání končí sirénou v šedesáté minutě. V té době je velký závar před naší brankou a dle rozhodnutí rozhodčího Coufala byl puk za brankovou čárou (Alexa tvrdí opak). Ale i kdyby tomu tak bylo, tak k tomu došlo až po siréně a ne, jak tvrdí rozhodčí, jednu vteřinu před ní. I časomíra na to rozhodčího upozorňovala (a to pan Procházka dává rozhodčím za pravdu ve většině případů), ale ten v našem „zaříznutí" setrvává a utkání jde do prodloužení a to v jeho druhé minutě nabuzený soupeř rozhoduje a odváží si dvoubodové vítězství. Nám zůstává jeden. Škoda promarněných šancí na začátku. A rozhodčí?..........

V sobotu 5. 10. 2019 odjíždíme do Uherského Brodu a doma hrajeme další sobotu 12. 10. 2019 v 17 hodin s Břeclaví.

Branky domácích: 03:40 Biolek (Florek), 5:35 Grmela (Vojáček), 8:45 Grmela (Šidák M.), 48:50 Bednář (Štěpánek)

Sestava: Alexa, Šidák A. – Rosendorf, Novák Jiří – Grman, Vojáček - Konečný