DŮLEŽITÉ VÍTĚZSTVÍ

13056HC Spartak Velká Bíteš : Dynamiters Blansko HK 5 : 1

Sobota 12. ledna 2019

K zápasu opět nastupujeme se čtyřmi útoky a třemi obranými dvojicemi, kdy Kubu Toušku (podstoupil operaci kolene) nahradil uzdravený Bednář. První třetina se nám nepovedla. I když jsme měli dva samostatné nájezdy (Petrčka, Frolek), ale celkový projev měl daleko do optimální podoby. A tak ji prohráváme 0:1.

Do druhé třetiny nastupujeme jako vyměnění. Dobře bruslíme a po kombinační hře, která se musí líbit, přicházejí i góly v brance soupeře a třetina končí 4:0 v náš prospěch. Ve třetí třetině pokračujeme v pohledné kombinační hře (některé akce jsou velmi vydařené a snesou to nejpřísnější měřítko), ale současně myslíme i na bránění, aby nedošlo k problémům jako v minulých utkáních. Hosté z Blanska sehráli velmi dobrý zápas a v závěru měli často smůlu, když se netrefili ani do naší prázdné branky. Za zmínku stojí ještě dvě věci. Výkon hostujícího hráče Vítka, který je ročník 67 a na ledě patřil k těm nejlepším. A také pátá branka, kdy lehce nahozený puk chtěl brankář hostů rychle rozehrát, ale puk minul a ten se pomalu došoural za brankovou čáru a Štěpánek přišel k lacinému gólu.
V pátek 18.1. 2019 zajíždíme do Uničova a v neděli 20. 1. 2019 v 17 hodin hostíme doma mužstvo Boskovic.

Sestava: Alexa (Bartošek), Rosendorf – Šidák A., Novák – Grman, Trnka – Věžník,
Štěpánek – Šidák M. – Grmela Bustin – Lang – Florek
Račický – Vaverka – Biolek Petrčka – Touška M. – Bednář

Branky: 25:15 Grmela (Grman,Šidák A.), 27:49 Bednář (Petrčka), 30:10 Lang (Florek,Bustin) 36:34 Florek (Bustin,Lang), 44:42 Štěpánek (Šidák M.)

Ostatní zápasy 19. kola:                              Tabulka po 19. kole:
Břeclav – Boskovice 3:8                                  1. V.Meziříčí 48 bodů                   8. Uh.Brod 26
Březina – Uničov 10:3                                     2. Uh. Ostroh 45                           9. Blansko 25
Rosice – Hodonín 3:6                                      3. Hodonín 43                             10. Březina 22
V. Meziříčí – Uh. Brod 5:1                               4. Boskovice 38                           11. Uh.Hradiště 18
Uh. Ostroh – Kroměříž 6:2                             5. V.Bíteš 31                                 12. Brumov-Byl. 18
Brumov – Bylnice – Uh.Hradiště 1:7            6. Uničov 29                                  13. Břeclav 15