Hokej

Toto derby je jednoznačně v naší režii

logo-spartakus-webSobota 30. listopadu 2019

HC Spartak Velká Bíteš – HC Štika Rosice 6 : 2

Mužstvo Rosic v tomto ročníku má velmi kvalitní kádr a dosáhlo několika překvapivých výsledků. V tabulce mají šestnáct bodů a byli bod za námi. V tomto zápase se chtěli také rehabilitovat za prohru v minulém kole doma s Uherským Hradištěm. Toto derby není jenom v sousedství měst, ale i mezi hráči, kteří se dobře znají z dřívějších působení a někteří spolu hrají za Masarykovu universitu a dva jejich trenéři (Balabán a Rech) u nás působili.

Prohra s Kroměříží doma byla kompenzována

logo-spartakus-webNeděle 24. listopadu 2019

Hokej Uherský Ostroh – HC Spartak Velká Bíteš 4 : 6

Do Uherského Ostrohu, který v pátek slavil 90 let hokeje a na nedělní mistrovské utkání byl náležitě nabuzen, jsme odjížděli konečně se třemi kompletními pětkami. A to ještě Grmela, Vojáček a zraněný Biolek chyběli. Trochu obavy jsme měli z hlavního rozhodčího Tomáše Sofky, který nás v minulosti několikrát doslova „zařízl".

Dva rozdílné zápasy ve dvou dnech

logo-spartakus-webČtvrtek 14. listopadu 2019

HC Brumov-Bylnice - HC Spartak Velká Bíteš 0 : 1

K nejvzdálenějšímu soupeři odjíždíme s jedenácti hráči v poli. Ve vložených utkáních ve všední dny jsou problémy s uvolněním hráčů jak z pracovního, tak ze školního procesu. Všichni hráči v tomto utkání podali výborný výkon, Alexa opět podržel a překvapení v podobě jednobrankového vítězství je tady. Rozhodnutí padlo až ve třetí třetině (ač nejvíc šancí jsme měli v první) z hole Bednáře s Pospíšilovou asistencí. Velmi důležité tři body.

Někdy i bod doma je úspěchem

logo-spartakus-web copySobota 9. listopadu 2019

HC Spartak Velká Bíteš – HC Uničov 1 : 2 pp

Ještě před týdnem jsme mysleli, že toto utkání odehrajeme v plné sestavě, ale opak byl pravdou. V Kuřimi se otevíral nový ZS a universitní mužstvo VUT tam hrálo mistrovský akademický zápas a naši hráči Vojáček a Pospíšil jsou činovníky tohoto oddílu, kteří zařizovali celý program a tak nemohli přijet. Petrčka hrál v reprezentačním výběru (i Touška) jehož zápas s osobnostmi byl součástí otevírání. Hráče Gromu jsme dovezli z Kuřimi ke druhému utkání do Bíteše. Bustin a Florek odjeli na víkend na Slovensko a tak nastoupili tři obránci v útoku a s nemocným Grmelou, který zápas odehrál se sebezapřením jsme hráli na dva centry.

Vítězství s Březinou

logo-spartakus-webSobota 2. listopadu 2019

TJ Sokol Březina – HC Spartak Velká Bíteš 2 : 5

Hodnocení trenéra: "V zápase nám chybělo pět hráčů základní sestavy (Grman, Bustin, Frolek, Biolek, Trnka).
Naše mužstvo podalo dobrý výkon a po celé utkání bylo lepším mužstvem. Domácí bojovali, ale neprosadili se proti dobře chytajícímu Alexovi a proti naší dobré obranné hře.

Okresní derby končí v prodloužení

logo-spartakus-web copy_copy_copyPondělí 28. října 2019

HC Spartak Velká Bíteš – HHK Velké Meziříčí 2 : 3 pp

Náš dnešní soupeř v dosavadních šesti utkáních neztratil ani bod a i v tomto zápase je favoritem. V našem mužstvu mezi absentéry přibyl zraněný Michálek a pracovně zaneprázdněný (vojenská přehlídka) Štěpánek. Od začátku je utkání hrané ve velkém nasazení. U soupeře, který hraje na kompletní čtyři pětky, je vidět, že letošní plán postupu do druhé ligy není fikcí. My však máme mužstvo, které také má svou kvalitu. A když k tomu přidáme nezměrnou bojovnost je utkání vyrovnané.

Vítězství v Blansku

logo-spartakus-web copy_copySobota 26. října 2019

Dynamiters Blansko HK – HC Spartak Velká Bíteš 1 : 3

Hodnocení trenéra p. Pirochty:

Mimo Grmelu a Štourače (pracovní důvody) jsme nastoupili v kompletní sestavě. V první třetině jsme neproměnili několik brankových příležitostí a třetina skončila 0 : 0. Ve druhé třetině se zásluhou Florka dostáváme do vedení. Místo abychom převzali iniciativu my, tak to byli domácí. Několikrát nás zachránil velmi dobře chytající Alexa.