Maškarní bál 2013

Už šestým rokem ovládl maškarní bál kulturní dům ve Velké Bíteši, který pořádal Klub kultury. V sobotu 16. března 2013 od 20 hodin byl sál plný různých masek. Letos nás navštívili upíři, doktoři, zdravotní sestřičky, kovbojové, rytíři, policajti, vězni, berušky, Křemílek s Vochomůrkou, Červená Karkulka s Vlkem a mnohé další.

Mohli jsme vidět až 300 různých masek. Velkým překvapením byl Golem, který svojí velikostí překvapil snad všechny přítomné. Účast návštěvníků byla opravdu velká. Masky jsou každým rokem lepší a lepší. Je vidět, že návštěvníci se připravují, vymýšlejí už dlouho dopředu, aby zrovna ta jejich maska byla co nejlepší.

Po celý večer nám hrála hudební skupina Medunka, která z důvodu nemoci vystřídala skupinu Živel. Repertoár této skupiny se líbil a bavil nás po celý večer. Po půlnoci se na přání přítomných hrála i dechovka.

Nezávislá porota tajně sledovala po celý večer krásné masky a o půlnoci jsme tak mohli ocenit tři nejlepší. Třetí místo obsadilo „Roční období", druhé místo obsadili „Bezdomovci" a první místo nemohl získat nikdo jiný než velký Golem s doprovodem. Všichni ocenění dostali pohár a láhev vína. Součástí maškarního bálu byla bohatá a vtipná tombola.

Maškarní bál se letos opět vydařil a už teď můžeme přemýšlet, jakou maskou se vzájemně překvapíme příští rok.
Silvie Kotačková, Informační centrum a Klub kultury