Výstava obrazů

V Městském muzeu ve Velké Bíteši proběhla v úterý 20. března vernisáž výstavy obrazů Milana Magniho s názvem „Za mlýny na bílém potoce".

Výstava prezentuje práci malíře z období let 2006 – 2011. Vystaveny jsou velkoformátové malby, série sítotisků a komorní série trojrozměrných dřevěných objektů. Všechny tyto práce vznikly v ateliéru ve Svatoslavy. Především solitérní obrazy jsou mimo obvyklé řady a cykly, vztahují se k osobním prožitkům spojených s výpravami do údolí Bílého potoka a procházky krajinou v nejbližším okolí Svatoslavy. Tyto malby nebyly ještě vystavovány, stejně jako většina grafik. Objekty nejsou určeny pro výstavní provoz. Je zde tudíž mimořádná příležitost vidět něco osobního, určeného do interiérů rodiny umělce.

Součástí vernisáže byl koncert brněnské skupiny Furré na muzejním nádvoří a stylový raut, vč. ochutnávky vybraných moravských vín.

Díla Milana Magniho jsou instalována ve velkém i malém sále muzea, za pomoci Ing. arch. Jana Veleka z galerie Sýpka, který se postaral o architekturu výstavy. Přístupná je Út-Pá 8:00-12:00, 14:00-16:00 a od měsíce května také v sobotu od 9:00 do 13:00; 14:00 do 17:00 hodin. Výstavu je možno navštívit mimo otvírací hodiny po předešlém objednání telefonicky nebo e-mailem. Ostatní informace na www.velkabites.cz