Ochotníci z Tasova hráli v kulturním domě ve Velké Bíteši

Ochotnický divadelní spolek Tastyjátr z Tasova zahrál v neděli 5. května 2013v 19 hodin v kulturním domě ve Velké Bíteši komedii „Dělej, jak myslíš, ale...". Komedii o manželství, nevěře, zklamání začala náhlým zbohatnutím do té doby obyčejného manželského páru Marie a Vojtěcha Prokopových. Úspěšný tah sekačkového magnáta rozvířil spoustu vtipných situací v této rodině, ale zamotala hlavu i dalším postavám jako například synovi Janovi a jeho přítelkyni, na kterou si myslel jeho otec Vojtěch. Zušlechtěná Marie na oplátku svádí opraváře praček Jasánka.

Dobře rozehranou scénu plnou vtipu, lehké ironie a zábavy doplnily velmi vtipné promítané videoukázky pomyslného snění o lepším životě hlavních postav (Dallas, Pretty Woman). Hlas shůry vždy v okamžiku životního pokušení děj zastavil a našeptával: „Dělej, jak myslíš, ale...". Jak to tak bývá, jednou si dole a jednou nahoře, tak i hlavní hrdinové této komedie zůstali spolu, i když o náhle nabyté bohatství a iluze přišly.

Roli generálního ředitele Topola na telefonu se zhostil ředitel Jupiter clubu Milan Dufek. V rámci dějové linky došlo i na malý přesto krásný koncert pěvecké hvězdy Terezy Jaseňákové. Tasovským ochotníkům se představení velmi podařilo. Diváci po hodině a půl dobré zábavy odcházeli velmi spokojeni.

Hráli:

Vojtěch Prokop - Josef Mladý, Marie Prokopová - Věra Havlišová, Jan Prokop – Michal Žanda, Eva Důvěřivá - Markéta Gruberová, opravář Jasánek – Martin Zezula, sousedka Lenka - Jitka Pospíšilová, soused Eduard - Petr Zedníček, zpěvačka - Tereza Jaseňáková, divadelní technik - Ladislav Vítámvás, milenka z Vojtěchova snu - Kateřina Sedláková, hlas. gen. ředitele Topola - Milan Dufek, hlas shůry - Radek Odehnal, námět: Naďa a Josef Mladí, scénář a režie: Josef Mladý.

Hlavní partneři:

Obec Tasov, Jelínkova vila hotel – pivovar, Eurowagon, s.r.o., Hošek Motor a.s., art 21, s.r.o.

Poděkování patří:

Golf Club Svratka, Atelier Jiří Michlíček, Litas, s.r.o., Truhlářství Dvořák, Hotel International, Hotel Grand, City park, Jiří Cerkal, Olga Ubrová, Vendula Příhodová, Jonáš Florián, Zdeňka Žundálková.


Silvie Kotačková, Informační centrum a Klub kultury