ŘÍJEN V MŠ LÁNICE A MASARYKOVO NÁMĚSTÍ

26.10.2021

Berušky 3_002IMG 9516_002V říjnu navštívily děti z naší mateřské školy knihovnu v rámci probíhajícího Týdne knihoven 2021. Paní knihovnice nás provedla knihovnou, dozvěděli jsme se, kolik knih je v bítešské pobočce (zhruba 15 tisíc), že knihovna je rozdělena na oddělení pro dospělé, pro děti a oddělení s naučnou literaturou. Dětem paní knihovnice vysvětlila, co je třeba k tomu, aby si mohly vypůjčit knihu a jak knihy v knihovně vyhledávat. V nádherně vyzdobeném dětském oddělení si pak děti prohlédly předem nachystané knížky.

Den stromů 20. října jsme oslavili sázením stromů a plněním různých úkolů a činností, které paní učitelky připravily, na přírodní zahradě MŠ Lánice. Společně jsme si pak celou školku vyzdobili přírodninami, výkresy stromů, ale i krásnou pařezovou chaloupkou. Děti ze třídy Motýlků oslavili tento den přímo v lese, kde naslouchaly zvukům přírody, stavěly domečky pro skřítky a plnily další úkoly.
Motýlci -_Den_stromů_20_002Pan Pelán ze Svazu chovatelů drobného zvířectva Velká Bíteš přinesl dětem jako poděkování diplomy a drobné dárky, kterými ocenil obrázky zvířátek, které děti vytvořily k otevření hodové výstavy drobného zvířectva.
Předškoláci ze Soviček a Berušek se vypravili na základní školu do přírodovědné třídy. Tam si děti společně s prvňáčky užily připravený program. Hádaly hádanky, na interaktivní tabuli si zahrály pexeso, zvládly hmatové a zrakové poznávání, pozorovaly slupku z cibule pod mikroskopem a pokus s tančícími rozinkami a v závěru malovaly obrázky.
sovicky3 002Od října jsme také po skupinách začali chodit cvičit a sportovat do sportovní haly TJ Spartak Velká Bíteš s trenérem panem Kratochvílem.
Všem spoluorganizátorům akcí velice děkujeme, i když se realizovaly za zpřísněných hygienických podmínek, tak se všechny podařily a těšíme se, co nám přinese listopad.

Kolektiv zaměstnanců MŠ Masarykovo náměstí a Lánice