Velká Bíteš

SDH Velká Bíteš

SHD-nastupZákladním posláním hasičů je „záchrana životů, zdraví a majetku spoluobčanů a poskytování účinné pomoci při mimořádných událostech". V současné době sbor pro Město Velká Bíteš zabezpečuje chod jednotky požární ochrany, která je zařazena do plošného pokrytí jako JPO III/2. Členové musí splňovat zdravotní a odborné požadavky. Stále se vyhledávají a doplňují další vhodní kandidáti do jednotky. Pro jednotku a zejména její nové členy se zajišťuje základní odborná příprava. Jednotka disponuje dle možností moderní technikou a spolehlivou výstrojí a výzbrojí, umožňující samostatnou zásahovou činnost. Od roku 2008 se mohou hasiči pochlubit jedním z nejmodernějších cisternových automobilů na podvozku Man TGM. Pořízení tohoto vozidla by nebylo možné bez spolupráce se samosprávou města Velká Bíteš.

Náplň dobrovolných hasičů

Máme potřebnou výbavu na dopravní nehody, na které máme předurčenost od 1. 4. 2009. Jednotka SDH Velká Bíteš s ohledem na její umístění a možnosti je od roku 2008 „jednotkou předurčenou k ochraně obyvatelstva" – jsme tedy jednotkou určenou jako příjmové středisko osob ze zóny havarijního plánování Jaderné elektrárny Dukovany a pro humanitární pomoc na dálnici, kde máme pomoci lidem uvízlých v kolonách, případně jim poskytnout základní servis jako deky a čaj. Dále jsme jednotkou určenou k pomoci v případě hromadných nehod na dálnici D1. Při mimořádných událostech máme poskytovat humanitární pomoc. Jsme vybaveni a školeni pro různé typy zásahů, se kterými se setkáváme, nebo se v případě potřeby můžeme setkat.

Odborná příprava

Poměrnou část pracovního času členů naší jednotky tvoří odborná příprava. V průběhu roku prodělávají členové školení řidičů, strojníků a velitelů, výcvik s motorovou pilou, vyprošťování osob z havarovaných vozidel, první pomoc a další důležitá školení, která potřebujeme k naší činnosti.

velitel JPO III. Velká Bíteš Ludvík Zavřel

Sbor dobrovolných hasičů
Za Loukama 583, Velká Bíteš
Tel.: 608 753 232
Kontaktní osoba: Karel Daněk
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.velkabites.prodh.cz/sdh

 

15 LET HASIČSKÉHO MUZEA V OSLAVANECH

hasiciHasičské muzeum v Oslavanech vzniklo v roce 2002 a v současné době je třetím největším v ČR. Nápad založit muzeum vznikl v hlavě tehdejšího starosty SDH pana Stanislava Kališe a to díky nashromažděným věcem, které už nebylo kam dávat. Hasiči dostali k dispozici pravou část přízemí v jižním křídle oslavanského zámku, kterou museli kompletně opravit a upravit, aby zde mohlo být na podzim slavnostně muzeum otevřeno.

OSLAVA 90 LET SDH KŘIŽÍNKOV

P6211301DOBROVOLNÍ HASIČI Z KŘIŽÍNKOVA OSLAVILI 90. NAROZENINY

Devadesát let od svého založení oslavil o víkendu Sbor dobrovolných hasičů v Křižínkově. Program oslav začal již v pátek 21. června 2013, kdy proběhla slavnostní schůze. Starosta SDH Miroslav Mateja v krátkosti připomněl historii hasičského sboru. Po slavnostních projevech a zdravících hostí přišlo na řadu předávání čestného uznání nejstaršímu členu sboru bratru Josefu Zachovalovi nar. 7. 4. 1926.

7. žehnání motorek - ukázka zásahu IZS

zehnani-motorekV neděli 12. 5. 2013 se již potřetí představili dobrovolní hasiči a zdravotničtí záchranáři z Velké Bíteše v rámci doprovodného programu na 7. žehnání motorek. Svojí účastí se snažili preventivně působit na motoristy. Akce byla určena nejen pro motorkáře, ale i pro širokou veřejnost. Motorkáři patří do velmi ohrožené skupiny účastníků silničního provozu.

Oslavy SDH Rozseč trvaly celý víkend

oslavy-sdh-rozsecO víkendu 11 a 12. května 2013 sbor dobrovolných hasičů Rozseč oslavil 70 let od založení. V sobotu 11. 5. 2013 při slavnostním nástupu starosta SDH Josef Chytka ml. v krátkosti připomněl historii hasičského sboru. Následně proběhla soutěž v požárním sportu se stroji PS 8 v kategorii muži a ženy.

Mše ke cti sv. Floriána

mse-ke-cti-sv-florianaV neděli 5. 5. 2013 se v Heřmanově uskutečnila tradiční mše za živé a zemřelé hasiče Okrsku Heřmanov a jejich rodiny. Mše začala ranním slavnostním nástupem před kostelem svatého Mikuláše. Hasiči ve slavnostních uniformách v čele s hasičskými prapory nastoupili po stranách oltáře. Otec Tomáš Holcner, farář Heřmanova a Křižanova přivítal všechny zúčastněné a poté jednatel hasičů přednesl krátkou promluvu.

Oslava svátku svatého Floriána 2013

oslava-svatku-florianaV sobotu 4. 5. 2013 Okrsek Velké Meziříčí ve spolupráci s SDH Lavičky uspořádal ve farním kostele sv. Mikuláše ve Velkém Meziříčí slavnostní mši svatou u příležitosti svátku sv. Floriána. Mše začala slavnostním nástupem hasičů ve vycházkovém stejnokroji před farou.

Sv. Florián patron Velké Bíteše

florian-patron-vbPatronát sv. Floriána se datuje po velkém požáru Velké Bíteše v roce 1690. V této vypjaté době byl zmíněný požár chápán jako „nešťastný", že si město následně zvolilo za své patrony čtrnáct svatých pomocníků a sv. Floriána k ochraně před nouzí a ohněm. Dne 20. března 1690 Povstal neopatrností děvečky v chlévě domu (nyní číslo 86 Šimona Adriána) v okamžení na radnici přeskočil.

Kam vyrazit
18. února 2018 18:00

Bítešská akademie - František Melichar: Jaké to je za mřížemi vězení

Neděle 18. února v 18.00 hodin, Velká Bíteš - ZUŠ. Bítešák František Melichar k vězeňské službě…

19. února 2018 - 2. března 2018

POZVÁNKA NA VÝSTAVU OBRAZŮ PETRY ŠÍNOVÉ S NÁZVEM „VOLÍM RADOST“

Paní Petru Šínovou z Lesního Hlubokého mnozí z vás znají z výstav minerálů, které probíhají již několik…

20. února 2018 15:00 - 17:00

POZVÁNKA NA BABY CLUB

Hrací odpoledne pro rodiče a jejich děti od cca 2 let, které nenavštěvují mateřskou školu. Tentokrát do…

20. února 2018 17:00

DRAHÉ KAMENY MORAVY A SLEZSKA OD RENESANCE PO SECESI

Přednáška RNDr. Ivana Mrázka Velký výstavní sál městského muzea, Masarykovo náměstí 5 Organizuje:…

Novinky

DOBRODRUŽSTVÍ V ESTONSKU

Pojďte s námi putovat po Estonsku. Promítá Petra Havlíčková a Vojtěch Tláskal. Těšíme…

UPOZORNĚNÍ MĚSTSKÉ POLICIE VELKÁ BÍTEŠ

Městská policie Velká Bíteš upozorňuje obsluhy prodejen či provozoven, že ve Velké…

POZVÁNKA NA VÝSTAVU OBRAZŮ A FOTOGRAFIÍ

Zveme Vás na výstavu obrazů a fotografií Otto Valeše, Mgr. Alice Valešové a Zdeňka Ziky.…

Newsletter

Pro odběr novinek z potálu Bítešsko.com zadejte PROSÍM VÁŠ E-MAIL

Městský měsíčník

TITULKA ÚNOR 2018

Turistické noviny Koruny Vysočiny

2017-03-noviny

Průvodce bítešskem

průvodce I

e-Turistické
noviny

e-noviny

Partneři
  • Velká Bíteš
  • Podpořil Kraj Vysočina - Fond Vysočiny - bgr
  • Kraj Vysočina
  • Kraj Vysočina - Fond Vysočiny - white
  • Koruna Vysočiny
  • Spolehlivá firma
  • Turistický průvodce Vysočinou
  • Cyklisté vítáni
  • Kraj Vysočina - Fond Vysočiny - bgr

Regionální partner

  • Jupiter Club Velké Meziříčí
Nahoru