DO TŘETICE TO VYŠLO

13056HC Spartak Uherský Brod – HC Spartak Velká Bíteš 2 : 3

Sobota 4. listopadu 2017

K zápasu jsme odjížděli s velkými obavami. Jednak proto, že nemohli nastoupit Vojáček (škola), Touška M. (fotbal), Petrčka (práce) a také proto, že poslední zápas na tomto zimním stadionu, kdy jsme domácí vyřadili ve čtvrtfinále play-off skončil za asistence policie a v podvědomí domácích to stále je. Šestici obránců doplnil Odvářka (a to velmi dobře) a hráli jsme na tři útoky, kde se však střídali dva centři.

Zápas začíná vyrovnaně s útoky na obou stranách. Ve třetí minutě při špatném střídání jdeme do prvního oslabení, ke kterému přidává hlavní rozhodčí v průběhu první třetiny další dva jím vymyšlené přestupky (fauly domácích nechává bez povšimnutí). Přesto třetina končí naším vedením 1:0, kdy ještě řadu šancí nevyužíváme (šance mají i domácí). Ve druhé třetině rozhodčí pokračuje v nastoleném trendu a uděluje nám dalších pět dvouminutových trestů (k prvnímu vyloučení domácích dojde až po naších pěti oslabeních). My však dobře bráníme a Alexa chytá famózně. I tuto třetinu vyhráváme a do třetí jdeme s dvoubrankovým náskokem. Když ve 48. minutě je tento již tříbrankový , vypadá to nadějně. Jenže pak se začíná naplňovat scénář z minulých dvou venkovních utkání (Kroměříž a Boskovice), kdy zápasy byly z naší strany také dobře rozehrané, ale v závěru jsme o body přišli. I v tomto utkání domácí snižují v 55. minutě na rozdíl jednoho gólu, ale tentokrát jsou body za vítězství naše. Dnes jsme předvedli velmi kvalitní hokejový projev (jako i v předchozích utkáních) s patřičným nasazením všech hráčů hlavně však brankáře (Alexa) a dvou středních útočníků (Šidák,Florek). Ve druhé třetině odstoupil zraněný Štěpánek a zápas se dohrával na pět beků s Trnkou v útoku. Body za předváděné hokejové projevy si plně zasloužíme.

Příští sobotu 11. 11. 2017 v 18 hodin derby s Velkým Meziříčím.