Z KROMĚŘÍŽE S JEDNÍM BODEM

13056HK Kroměříž – HC Spartak Velká Bíteš 4:3

Sobota 7. října 2017

K zápasu jsme odjížděli bez několika stabilních hráčů (Touška Jakub-zranění, Vojáček,Ondráček, Máša, Grmela-pracovní problémy) a bez studentů, kteří hráli za Masarykovu universitu v Bratislavě (Račický, Grman, Frolek).

Kroměříž po minulém kole, kdy v poslední třetině „zkolabovala" ve Velmezu si v tomto zápase chtěla spravit reputaci . My jsme se jí v první třetině herně vyrovnali a při jistotě v brance (Alexa) třetina končí 2:0 pro nás. První gól padl po pěkné kombinační akci a nahrávku Svatušky proměňuje Šidák. Při druhém se Bednářovi vyplatilo důsledné napadání a sám před brankářem se nemýlil. Při naší přesilovce jsme ještě měli několik vyložených šancí, ale ty jsme neproměnili. Ve druhé třetině nás začínají domácí přehrávat a ve 25. minutě snižují na rozdíl jedné branky. My však ve 40. minutě po důsledném napadání Máry Toušky, kdy za brankou soupeře vybojuje puk, nahrává na Petrčku a ten nezištně na Pelikána a opět vedeme o dvě branky. Ve třetí třetině se útoky střídají na obou stranách. My nedáme do „prázdné"(Bednář), čas ubíhá a soupeř vypadá smířený s prohrou. Ale v 56 minutě dochází ke zbytečnému faulu v útočném pásmu (Štěpánek) a dvouminutovému oslabení. K tomu se přidává rozhodčí (Šiška) a posílá nás do třech(vymyšlený faul od Nováka),což již udělal během zápasu, ale bez efektu. Tentokrát domácí snižují a když při odvolání brankáře v 59:16 vyrovnávají, utkání jde do prodloužení. Během 5 minut při hře tři na tři branka nepadá pokračují samostatné nájezdy, ve kterých se nám nedaří a zápas prohráváme. Bod z Kroměříže se zdá jako dobrý, ale v tomto případě, po průběhu utkání, ztráta dvou bodů mrzí.

Příští utkání doma 14. 10. 2017 v 17 hodin s Uh. Ostrohem.