Velká Bíteš

BÍTEŠSKÝ DĚTSKÝ DEN SE OPĚT VYDAŘIL

7. 06. 2018

DSC 0361Informační centrum a Klub kultury Města Velké Bíteše ve spolupráci s SDH Velká Bíteš a TJ Spartakem nejen pro děti z mateřských škol a okolí a žáky I. stupně základní školy ve Velké Bíteši uspořádalo k Mezinárodnímu dni dětí v pátek 1. června Dětský den. Prvního ročníku, který byl v roce 2011 se zúčastnilo okolo 300 dětí. Letos, během krásného slunečného dopoledne navštívilo dětský den asi 600 přihlášených dětí a dalších minimálně 100 dětí s rodiči. Organizátoři připravují statické a dynamické ukázky složek IZS. Každoročně se mění program a žádný ze 7 ročníků nebyl stejný.

Tradičně se představila zásahová technika Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina -požární stanice Velká Bíteš a Sboru dobrovolných hasičů Velká Bíteš, Dopravní policie ČR, Armády ČR z 22. základny vrtulníkového letectva Náměšť nad Oslavou, Vězeňské služby ČR z věznice Rapotice, silniční odtahové služby ASSIST 24, Bítešské dopravní společnosti s.r.o. Velká Bíteš.

Letos poprvé se představili příslušníci Vězeňské služby ČR z věznice Rapotice. Mimo statické ukázky vozového parku se speciálními auty, především také zaujal interiér vězeňského autobusu. Dále zbraní, které příslušníci používají ve své službě, donucovací prostředky, nepovolené předměty, které byly propašované do věznic. Divácky nejatraktivnější byly ukázkyzásahu při nepokojích ve věznici a služební kynologie.
Svou premiéru měla také nově ustavená Městská policie Velká Bíteš.
Armáda České republiky se představila ukázkou služební kynologie a moderní bojovou výzbrojí. Příslušníci Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina – požární stanice Velká Bíteš předvedli ukázku zásahu u dopravní nehody, kdy ukázali postup rozstříhání vozidla u zaklíněné osoby.

Jako každoročně se děti mohly seznámit s prací zdravotnických záchranářů Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina z posádky rychlé zdravotnické pomoci Velká Bíteš.
Své obdivovatele mělo i Dálniční oddělení policie Domašov s ukázkou policejního vozidla VW Transporter a velmi rychlého moderní technikou vybaveného automobilu Škoda Octavia.
Místní spolek Českého červeného kříže z Velkého Meziříčí připravil výuku základní laické resuscitace a zodpovídal na všetečné otázky ohledně první pomoci.
Jsme rádi, že za námi přijela opět i Alena Vidláková z Velkého Meziříčí se svým záchranářským štěňátkem, retrívrem „Korálkou".
Ve sportovní hale TJ Spartak byly pro děti připraveny různé hry, trampolína i ukázka sportovních oddílů TJ Spartak (volejbal, judo a moderní gymnastika). U sportovní haly byl také dětmi plně využit velký skákací hrad od firmy E.ON.

Děkujeme nejen dětem, učitelkám, ale i všem účinkujícím, že se dětského dne zúčastnili v tak hojném počtu. Věříme, že si tento dětský den opět skvěle užili.

Velké poděkování patří Sboru dobrovolných hasičů z Velké Bíteše, Ludvíku Zavřelovi a Davidu Dvořáčkovi, Hasičskému záchrannému sboru Kraje Vysočina, požární stanice Velká Bíteš a veliteli ppor. Bc. Miroslavu Volfovi, Zdravotnické záchranné službě Kraje Vysočina - Rychlé zdravotnické službě ze stanoviště Velká Bíteš, Dálničnímu oddělení Policie ČR Domašov, Armádě České republiky z 22. základny vrtulníkového letectva Náměšť nad Oslavou, Vězeňské službě ČR v Rapoticích, odtahové a havarijní službě ASSIST 24 za ukázku odtahových vozidel, Aleně Vidlákové s „Korálkou", Cukrárně U Zdubů za sladkosti pro děti, firmě E.ON za půjčení skákacího hradu, Bítešské dopravní společnosti s.r.o. Velká Bíteš za ukázku tahače MAN a Městské policii Velká Bíteš. Děkujeme také firmě Barko s.r.o. Zastávka za zapůjčení vraku vozidla k ukázce a autoservisu Tomáš Urban Velká Bíteš za dopravu.
V neposlední řadě velké poděkování patří Haně Holíkové z TJ Spartak za spolupráci i pomoc při organizaci akce.
Klub kultury Města Velké Bíteše

Soutěž o NEJ infocentrum roku 2018
Podpořte nás v anketě o nejlepší informační centrum v kraji Vysočina
Kam vyrazit
26. června 2018 - 15. srpna 2018

VÝSTAVA FOTOGRAFIÍ JANY MOLNÁROVÉ

Malý výstavní sál městského muzea, Masarykovo náměstí 5 Vernisáž výstavy proběhne v pondělí 25. června…

15. srpna 2018 14:00

PRAVIDELNÁ SCHŮZKA SENIORKLUBU

Kulturní dům, Vlkovská 482, Velká Bíteš Organizuje: Seniorklub

19. srpna 2018 15:00

BODYFORM + POWER JOGA

Fitcentrum Velká Bíteš ve spolupráci s Fitness Blue Gym Brno Vás zvou na druhý ročník prázdninové…

25. srpna 2018 09:00

VÝLET NA KOLE – trasa výletu bude upřesněna

Sraz u fotbalového stadionu Organizuje: Seniorklub

Novinky

TRADIČNÍ BÍTEŠSKÉ HODY 2018 - PROGRAM

Srdečně Vás zveme na kulturní událost Tradiční Bítešské Hody 2018, které se konají…

HODOVÁ AFTERPARTY

SM PRODUCTION Vás zve na TRADIČNÍ HODOVOU DISKOTÉKU.  7. září 2018 od 22:00 hodin do…

SDH VELKÁ BÍTEŠ OTEVÍRÁ OD ZÁŘÍ NOVÝ KROUŽEK

SDH Velká Bíteš zve všechny děti do kroužku mladých hasičů!!!  Po několika letech se…

Newsletter

Pro odběr novinek z potálu Bítešsko.com zadejte PROSÍM VÁŠ E-MAIL

Městský měsíčník

Zpravodaj - červenec - srpen 2018

Turistické noviny Koruny Vysočiny

kv-2018-01-leto

Průvodce bítešskem

průvodce I

e-Turistické
noviny

e-noviny

Partneři
  • Velká Bíteš
  • Podpořil Kraj Vysočina - Fond Vysočiny - bgr
  • Kraj Vysočina
  • Kraj Vysočina - Fond Vysočiny - white
  • Koruna Vysočiny
  • Spolehlivá firma
  • Turistický průvodce Vysočinou
  • Cyklisté vítáni
  • Kraj Vysočina - Fond Vysočiny - bgr

Regionální partner

  • Jupiter Club Velké Meziříčí
Nahoru