ONDŘEJ LUKEŠ JE TŘICÁTÝM VÍTĚZEM BĚHU DO KŘIBU V PUCOVĚ

17.6.2016

IMG 20160611 172832Když se v roce 1987 konal první ročník závodu v Běhu do Křibu, jen málokdo si tehdy říkal, že se zde bude scházet plejáda skvělých běžců a že v roce letošním oslavíme pod kopcem Křibem běžecké třicátiny. Možná tak trochu pořadatelský sen se stal skutečností a Běh do Křibu v Pucově skutečně oslavil v sobotu 11. června třicáté narozeniny. A byla to oslava, jak se patří. Skvělá divácká kulisa, výborní běžci (39 žen a 71 mužů), dokonale připravení pořadatelé, podmračené počasí, pro Běh do Křibu ideální stav. Na trati se jako druhý startující objevuje Jan Vrba nejstarší a hned se zapisuje do kroniky jako rekordman – třicet ročníků, třicet startů. A pak už to šlo doslova, jako když do Křibu běží. Loňský vítěz Marek Voborný zapisuje čas lehce na osmnáct vteřin, ale spokojen být nemůže, protože dole se rozcvičují další milovníci kopcovitého sprintu. Mezi nimi je i všestranný sportovec Ondřej Lukeš. A už je to tady, napálený start, skvělá práce nohou, časomíra se vypíná na úžasném čase 16,640 sec. Laťka je hodně vysoko a malý čuník se pomaloučku začíná připravovat na cestu do Čikova. Marek Voborný sice svůj čas v dalším běhu vylepšil, ale na skvěle připraveného Ondru Lukeše to opravdu nestačilo. Na třetím místě se umístili dva závodníci Vojtěch Michálek a velkobítešský fotbalový středopolař Tomáš „Koník" Loup s naprosto shodným časem 18, 116 sec.
V ženské kategorii kralovala loňská vítězka Martina Havlíčková. Za svůj rychlý čas 21,490 si tahle rychlá a vždy usměvavá atletka po zásluze odváží z Pucova první místo. Druhá skončila Ventrubová Aneta a třetí místo obsadila Svobodová Dominika. O tom, že do Křibu běhají staří, mladí, se prostě ví. Nejstarším běžcem se stal Koukal Vladimír (75 roků), nejmladšími účastníky byli vyhlášeni Čuhelová Veronika (3,5) a Slamenec Josef (2,5). Nejrychlejšími Pucováky jsou Renata Havránková, ketrá obhájila loňské prvenství a v mužské kategorii se mohl radovat Matoušek Roman. Pořádající SDH Pucov v závěru i ocenil manžele Vrbovy za třicetiletou spolupráci v pořádání Běhu do Křibu. Je tedy doběháno, pro letošek doběháno. HASIČI z Pucova děkují všem, kteří se podílí na pořádání a podporují tento krásný závod. Už zbývá pouze popřát: „Křibe, vše nejlepší k narozeninám." Tak zase za rok. JDV